Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Національна філармонія відкриває 161-й сезон

04 сентября, 12:32

Національна філармонія відкриває 161-й сезон світовою прем'єрою!

У програмі відкриття:

Нова експозиція у фоє філармонії «Люди та їх інструменти».

16 фото наших фотохудожників Дмитра і Вікторії Головченків, які знімали Людей Філармонії – живих, не досконалих, але безмежно талановитих та відвертих;

фото

Відкриття пам’ятної таблички, присвяченої Арсену Федосенку (1977-2024), – фотографу, художнику, капітану Збройних сил України, виноробу, амбасадору Українського вина, який загинув цього літа… Арсен  був фотографом Національної філармонії України у 2018-20-х рр. і є автором експозиції у філармонічному буфеті;

Світова прем’єра фортепіанного концерту Олександра Родіна.

Концерт-відкриття сміливо можна назвати унікальним: звучатиме прем’єра фортепіанного концерту Олександра Родіна, написаного спеціально для цієї події.

Сам чудовий піаніст, композитор, відомий меломанам і театралам своїми операми та балетами, – вперше написав фортепіанний концерт!

На сцені філармонії його виконає наш молодий, темпераментний, артистичний Максим Шадько, блискучий і талановитий вихованець Харківської фортепіанної школи.

За диригентським пультом Симфонічного оркестру Національної філармонії України – маестро Микола Дядюра.

Сучасний український композитор Олександр Родін – нині є дуже затребуваним (пише оперу «Конотопська відьма» для Нац.Опери, балет «Солярис» та оперу «Мазепа» для Львівської опери), тож поява його нового твору в афіші є – символічною й знаковою, адже він  завжди є суголосним часові. Так, 159й концертний сезон філармонія відкривала українською прем’єрою твору Родіна «Святий Боже» для симфонічного оркестру, написаного у квітні 2022 року у Києві під звуки сирен і тривог. Проте як тоді, так і зараз, – світова прем’єра Фортепіанного концерту – про світло! Адже, композитор вважає, що «це єдина зброя проти темряви, яку можемо застосовувати ми, творчі люди. Це моя війна, і мистецтво – моя зброя. Принаймні, я роблю усе для того, аби було саме так…»

Олександр Родін: «Майже все творче життя я йшов до свого фортепіанного концерту. Навчаючись на піаніста, і будучи людиною жагучою і прискіпливою до всього, чим займаюся по-справжньому, до часу випуску з консерваторії, я мабуть занадто преситився фортепіанною літературою (до речі, це теж відіграло свою роль у виборі моєї подальшої діяльності) І, хоча я обожнюю мій інструмент, писав я для нього дуже мало. Бо, саме у фортепіанний літературі сказано майже все. І сказано найвеличнішими митцями людства. Я просто чекав свого звучання. Воно то мерехтіло майже невловимо, то зникало десь за обріями – набиратись сили, як хмари набираються грозою. І ось нарешті ця буря обрушилася на мене силою всієї своєї свободи.

6 вересня, у Національній філармонії – світова прем'єра Концерту для фортепіано з оркестром – вашого непокірного мене…»

Доповнить лірику Родіна – полум’яна Перша симфонія австрійця Густава Малера під назвою «Титан». У ній сконцентровано молодечу енергію, гіркоту перших розчарувань, сплески волі та стійкості. А разом ці твори стануть яскравим початком нового сезону, наповненого різними новинками, фестивалями та сюрпризами.

 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать