Суд відправив військового Гнезділова під варту на два місяці: його підозрюють у дезертирстві
Печерський райсуд Києва 11 жовтня відправив військовослужбовця 56 бригади Сергія Гнезділова під варту на гауптвахті. Його підозрюють у дезертирстві.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на hromadske.
Прокуратура просила для Гнезділова 60 діб тримання під вартою, до 12 грудня, без права застави. Сторона захисту просила відхилити клопотання.
Сторона обвинувачення вважає, що тримання під вартою, зокрема, унеможливить ризик переховування. Вони посилалися на те, що Гнезділов після СЗЧ постійно змінював своє місцеперебування та контактні дані.
Адвокат військового Олександр Шадрін вказав, що суд може призначити заставу. Також він просив урахувати контекст: Гнезділов пішов на фронт у 19 років, уклавши контракт із ЗСУ на 3 роки, і мав звільнитися у березі 2022-го. Крім того, Сергію досі немає 25 років.
На суд прийшли знайомі Гнезділова та жінки військовослужбовців, які закликали до встановлення чітких термінів служби. Вони тримали плакати з відповідними гаслами: «Терміни служби — це право на життя», «Він пішов у СЗЧ, бо влада не чує запит від військових». Низка людей зголосилися взяти Гнезділова на поруки.
Сам військовослужбовець стверджував, що готовий повернутися до служби, але тільки після подання відповідного законопроєкту про чіткі терміни служби. В іншому разі він готовий до голодування для привернення уваги до проблеми демобілізації.
«Захищати країну — мій обовʼязок. Можете побачити, скільки часу я був на "нулі" та скільки у відпустці. Людина не може перебувати у таких умовах без подальшої реабілітації так довго. Ми заповнимо тюрми військовими, яким скажемо, що не можемо забезпечити їм терміни служби. Я вчинив так, щоб привернути увагу до проблеми […] Повірте, мене 100% покарають, це побачить уся країна. Питання в тому, чи розв'яжуть проблему», — сказав Гнезділов.
На питання про те, чи розраховував він на звинувачення у СЗЧ, а не в дезертирстві, яке йому закидає слідство, Гнезділов відповів:
«Я думаю, що ми перекваліфікуємо справу. Тому що я всюди публічно артикулював, що маю плани повернутися до служби, і на скільки часу я покидаю службу. Тому тут я не погоджуюся з паном прокурором. [Коли ухвалять закон про терміни служби] або коли мені виповниться 25».
На початку судового засідання адвокат Шадрін подав клопотання про відвід судді. Він пояснив, що розгляд судової справи Гнезділова мав відбутися негайно після затримання військовослужбовця, однак це сталося лише через день після арешту. Тому, за словами Шадріна, є підстави вважати, що сторона обвинувачення намагається підібрати конкретного суддю для розгляду цієї справи.
Суд відмовив у задоволенні клопотання адвоката про відвід судді. Так само відхилили перенесення розгляду до Шевченківського райсуду.
Шадрін наголосив, що Гнезділова затримали без ухвали судді, а в протоколі затримання не написали, за що саме його затримали (крім зазначення номера статті Кримінального кодексу). Натомість прокурори наполягали, що ухвалу надав Солом'янський райсуд, який і підтвердив законність цих дій.
Крім того, адвокат заявив, що Гнезділову зробили операцію. Прокурор відповів, що на гауптвахті будуть медпрацівники, які забезпечать необхідний нагляд, тож це, мовляв, не заважатиме триманню під вартою.