Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Театр з незрячими акторами провів гастролі трьома регіонами України

31 октября, 18:40

В Барі, що на Вінниччині, з 2016 року діє Барський міський художній аматорський театр (скорочено – Барський МХАТ). За час своєї роботи він пройшов шлях від маленького аматорського колективу до організації, відомої не лише в регіоні, а й у різних куточках України своїми культурно-мистецькими проєктами. Засновниками театру є культурно-громадські діячі Роман Григор’єв та Ірина Дєдова.

фото

Організація працює з широким переліком соціальних категорій, серед яких учасники бойових дій та члени їхніх родин, люди третього віку. А з 2020 року, за підтримки Українського культурного фонду, розпочав роботу «Театр Рівності» – проєкт Барського МХАТу, спрямований на соціалізацію людей з порушенням зору. Підтримав проєкт Український культурний фонд, а партнером реалізації є Барське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих, на якому і працюють учасники «Театру Рівності». За понад чотири роки роботи незрячими акторами-аматорами під творчим керівництвом режисерки-постановниці Ірини Дєдової було поставлено низку літературно-музичних композицій, які здобувають перемоги на всеукраїнських та міжнародних конкурсах. У театрі актори з порушенням зору знайшли не лише можливість спілкування чи відпочинку, але й потужний ресурс для розвитку та самореалізації, змогли відчути себе важливою та видимою ланкою суспільства. Ще однією особливістю цього культурного проєкту є співпраця театру та фахового лікаря-психотерапевта Людмили Черкас.  Щотижня проводять групові та індивідуальні терапевтичні сеанси, де актори діляться переживанням, підтримують один одного та отримують практичні навички проживання емоційних станів.

фото

Цьогоріч Барський міський художній аматорський театр за підтримки Українського культурного фонду продовжив роботу над проєктом і підготував гумористичний колаж «Лавка» (за авторською п’єсою режисерки Ірини Дєдової та з використанням гуморесок вітчизняних авторів Павла Глазового та вінничанки Зої Красуляк). Історія розповідає про п’ятьох сусідів-самітників, яких несподівано поєднала звичайна лавка.

Над новою постановкою незрячі актори працювали понад 5 місяців. Прем’єра гумористичного колажу успішно відбулася у м. Барі 26 вересня, після чого «Театр Рівності» вирушив на гастролі містами, у яких діють підприємства Українського товариства сліпих. У Вінниці показ відбувся 26 жовтня, на сцені Вінницького академічного обласного театру ляльок, у Кам’янці-Подільському (Хмельницька обл.) зустріч з глядачами пройшла 28 жовтня у Центрі культури «Розмай», а у Львові «Лавку» ставили 29 жовтня у Львівському коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу. Оскільки проєкт реалізується за підтримки УКФ, вхід на усі покази вистави був вільним

фото

Загалом, за час проведення гастрольного туру виставу «Лавка» переглянули понад 600 глядачів з Вінницької, Хмельницької та Львівської областей, Серед яких: члени місцевих спільнот Українського товариства сліпих, працівники закладів освіти й культури, студентська й учнівська молодь, поціновувачі театрального мистецтва й творчості вітчизняних гумористів. Також за підсумками проєкту було видано альбом «Видимі», у якому розповідається про становлення акторів «Театру Рівності» як творчих особистостей. Видання надійшло до бібліотек, громадських організацій, що працюють з інклюзією, та установ УТОСу з різних куточків України.

Наразі театр продовжує приймати запрошення на покази вистави «Лавка» в інших населених пунктах Вінниччини та планує знову показати гумористичний колаж на барській сцені.    

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать