Святвечір у філармонії 24 грудня: Музика на воді, Моцарт і величезні витинанки
У Святвечір у фоє філармонії з’являться ефектні величезні витинанки авторської роботи львівської художниці Дарії Альошкіної, яку знають по усьому світу: у Франції, Італії, Польщі, Німеччині, Південній Кореї, Канаді, США, Бельгії, Австрії, Швейцарії, Данії. Саме Дарії вдалося зробити українську витинанку популярною у світі. Дарія Альошкіна створила витинанки для французької декораторки Ізабель Даерон, яка багато років оформлює вітрини крамниць Hermes у Японії та Франції; декорувала стенд українських дизайнерів на Паризькому салоні Maison & Objet; виконала панно для київської крамниці Cartier і для ювелірного бренду Oberig; дістала запрошення від фонду Мікеланджело до участі у Венеційській бієнале крафтового мистецтва.
Витинанка – давнє народне мистецтво, з якого майстри-витинанкарі роблять вишукані ажурні прикраси для оселі. Основна функція витинанок – прикрашання дому до зимових свят – Миколая, Різдва, Маланки, Нового року та захист будинку від злих духів. Українці традиційно прикрашали витинанками оселю саме у грудні. Минулого року нова команда філармонії дарувала відвідувачам святкову листівку із принтом витинанки роботи Дарії Альошкіної. Цього – витинанки «Щедрик» і «Дерево життя» прикрашатимуть протягом усіх світ – фоє Національної філармонії України.
Ажурну естетику фоє підхопить програма концерту, що даруватиме святковий настрій, відчуття власної національної ідентичності й одночасно приналежності до західноєвропейської ойкумени, де все народжується і продовжується, а ми частина цього океану.
Головна диригентка Київського камерного оркестру – Наталія Пономарчук для початку концерту обрала найбільш відомий і часто виконуваний твір – Сюїту «Музика на воді» Г.Ф. Генделя. Ця парадна музика барокової доби була присвячена довгому і пишному святкуванню королівського двору. Це розважальна музика, але в найкращому її сенсі. Саме в епоху бароко композиторам вдавалося написати найбільш святкову музику, яка повинна була гармонізувати людину, радісно переживати буття і з’єднувати її з Богом. А з цією радістю бути живим і жити вічно.
Яскравий Концерт № 4 для органу і струнного оркестру Генделя, який є винахідником цього жанру – незвичний твір у стінах філармонії і одна з родзинок цього концерту. Солістка Тетяна Жук-Сєдова | орган. Більш гармонійної музики, ніж Serenata notturna В.А.Моцарта, годі й шукати. Вона так само гармонійно продовжить Генделя і святковий настрій. Наступним прозвучить знаменитий «Канон» Й. Пахельбеля – такий собі кришталевий човен, який курсує між століттями, країнами, народами.
До української музики перейдемо через до-мажорну Симфонію Максима Березовського з її моцартівським характером. А в наш час – через твір Валентина Сильвестрова «The Messenger»: інтимну розмову з жінкою, яку він кохав і втратив, але перемагає його свята віра в те, що її душа перебуває в гармонії світу там, де існує прекрасна музика і насамперед музика Моцарта.
Спеціальний гість концерту – Камерний хор «Київ» під орудою Миколи Гобдича виконає духовні хори, які традиційно співаються о цій порі. Звучатимуть цього вечора старовинні і сучасні різдвяні колядки. Зокрема, Мар’яна Головко співатиме «Дві колядки» для голосу та камерного оркестру Вікторії Польової. Авторка буде присутня у залі. Й, звісно ж «Ми є!» Юрія Шевченка. Адже ідея цієї програми від першого звуку до останнього, – приводить до радісного ствердження, що «Ми Є!» і нам важливо це почути у святвечір один від одного.
18.30 Дійство перед концертом Інеса Порошина | фортепіано
Олександр Співаковський, режисер
Сторінка події у ФБ: https://www.facebook.com/share/15sZCfc4HF/
За акредитацією, додатковою інформацією, організацією інтерв’ю, запрошенням у прямі етери / записи, репетиції, включенням через месенджери соцмереж, – звертатися до керівниці комунікаційного відділу НФУ Ольги Стельмашевської: +380672388185, [email protected]
Section
Культура