Перейти к основному содержанию

На складах застрягли тисячі литовських безпілотників, призначених для України, – ЗМІ

12 января, 09:11

 

Тисячі дронів, які Литва обіцяла передати Україні до кінця 2024 року, досі не доставили – вони залишаються на армійських складах.

Про це повідомляє LRT.

Представники компаній-виробників зазначають, що обладнання було передано кілька місяців тому, але дрони так і не потрапили до України.

"Частину дронів ми доставили в жовтні, частину – в листопаді, але в нас наразі немає інформації про те, що дрони довезли до України", – сказав голова підприємства RSI Europe Томас Мілашаускас.

Крім того, як зазначають, компанію також наразі не покликали навчати українців використовувати та керувати дронами. Деякі інші компанії підтвердили, що у них немає жодної інформації про те, щоб дрони перевозилися в Україну.

Дрони з Латвії

Фото: T. Biliūno / BNS nuotr

Колишній міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас пояснює затримку поставки безпілотників в Україну бюрократією. Перед передачею дронів Україні потрібно пройти кілька етапів:

  • офіційне рішення уряду,
  • передачу від Агентства оборонних ресурсів армії,
  • організацію транспортування.

"Бюрократія така: є склади, Агентство оборонних ресурсів має формально передати це армії, уряд має ухвалити рішення про передачу Україні, потім потрібно це перевезти в Україну… Це означає, що потрібно напружити волю і робити кожен крок якомога швидше", – каже ексміністр.

За словами колишнього міністра, кроки логічні, але якщо на якомусь із них відбувається затримка, застрягає все.Виробники дронів наголошують, що доставку обладнання в Україну необхідно здійснювати якомога швидше.

"Якщо дрони не у солдатів, отже, Україна зазнає більш значних втрат, ніж могла б зазнати", – вважає Мілашаускас.

Голова парламентського комітету з нацбезпеки Гедрімас Еґлінскас підкреслює важливість оперативності, особливо коли йдеться про дрони з новітніми технологіями.

Дрони з Латвії

Фото: T. Biliūno / BNS nuotr

"Коли йдеться про дрони, які є новими технологіями, які вироблені за новітніми стандартами, то вони мають опинитися в руках користувачів – українських військових – якомога швидше", – пояснює він.

Міністерство оборони Литви заявляє, що дрони будуть доставлені найближчим часом завдяки спрощенню процедур.Уряд ухвалив постанову, яка скасовує повторне обговорення передачі державного майна, закупленого для потреб іншої держави.

"Вона передбачає, що якщо державне майно придбано для потреб іншої держави за рахунок коштів, виділених урядом, то уряд не повинен повторно обговорювати це питання… Відтепер ми почнемо передавати майно в Україну відповідно до цих змінених процедур", – ідеться в повідомленні міністерства.

 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать