Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Українські квіти Скоропаденко на Quai aux Fleurs, Набережній квітів – і кохання

04 февраля, 21:35

Відома українська художниця Зоя Скоропаденко провела в Парижі виставку «Quai aux Fleurs» («Набережна квітів»), названу на честь затишної вулички столиці Франції, котра прославилася своїми квітами – та трагічною історією кохання визначного філософа і богослова П’єра Абеляра.

фото

«Назва Quai aux Fleurs може здатися незвичайним вибором для назви виставки. Хоча це добре відоме місце для туристів, завдяки будинкові дядька юної Елоїзи, в яку закохався Абеляр. На набережній, де колись були магазини вугілля та дров, тепер розташована палацова резиденція Ага-хана та історичний ринок квітів. Незважаючи на захоплюючу історію, Quai aux Fleurs досліджували лише кілька видатних художників.

Мабуть, найвідоміша картина цієї набережної написана японсько-французьким художником Леонаром Фуджітою, який відобразив її чарівність у 1963 році. На його картині штучний середньовічний палац різко контрастує з сучасним Парижем. Вузька вулиця набережної, що веде до Нотр-Дам де Парі, у поєднанні зі сміливими графічними вивісками магазинів і готелів, безумовно привернула увагу Фуджіти. Хоча я не знаю, чи був Фуджіта знайомий із колегою – японським художником Юдзо Саекі, чиї роботи часто зосереджувалися навколо паризьких вуличних вивісок і торгівлі, у цій картині є невловимий подих Саекі», – розповідає Зоя Скоропаденко.

фото

На виставці у Galerie Menouar було представлено низку робіт Зої Скоропаденко та Клема Чемберса, натхненням для яких став Париж та ніжна краса квітів.

фото

Виставка відкрилася в один із найактивніших періодів для Парижа, оскільки в місті відбуваються ярмарки дизайну інтер’єрів, включаючи найбільші у світі Maison et Objet і Déco Off у центрі міста. Галерея Менуар ідеально розташована в паризькому музейному трикутнику, розташованому між музеєм Пікассо, музеєм Карнавале (Музей історії Парижа) і музеєм Cognacq-Jay.

фото

На прилеглих вулицях, як-от Рю-де-Тюренн, розташовані такі всесвітньо відомі галереї, як Перротен, Сюзанна Тарасєв і Таддей Ропак, що робить цей район магнітом для пошановувачів мистецтва та колекціонерів.

фото

«Для власної роботи я продовжую завдання інтерпретації спадщини старих майстрів. У моїй виставці «Париж приходить до Токіо» я переосмислила перспективу Фуджіти, зосереджуючись на палаці Ага-Хана, який видно з того самого кута. Цей твір є частиною виставки Quai aux Fleurs, яка є натяком на цей забутий куточок Парижа.

Ця виставка, зосереджена на красі квітів, також досліджує історичні та культурні шари міста, які формують його ідентичність. Це моя данина пам’яті частині спадщини Парижа, яку ми не помічаємо, і митцям, які, як Фуджіта, бачили красу в найнесподіваніших місцях», – продовжує художниця.

фото

На виставці представлено серію останніх олійних картин із ніжними квітковими композиціями, наповненими відчуттям руху та яскравості. Ці роботи досліджують взаємодію між світлом і тінню, пропонуючи медитативний погляд на найбільш швидкоплинні творіння природи. Добірка робіт, натхненних Парижем, відображає глибокий зв’язок художниці з містом, поєднуючи міську витонченість із природною елегантністю.

фото

Підхід Скоропаденко до натюрморту ґрунтується на її глибокій повазі до класичних традицій, переосмислених через сучасну призму. Відомі ефектним використанням кольору та текстури, її роботи створюють діалог між глядачем і об’єктом, запрошуючи до самоаналізу та подиву. Через ретельне дослідження квітів та їх символіки Зоя Скоропаденко нагадує нам, що мистецтво, як і природа, дарує моменти тихого споглядання у світі, що постійно змінюється – навіть якщо здається, що місця для краси в ньому майже не лишилося.

фото

Зоя Скоропаденко

Після Quai aux Fleurs художниця планує низку виставок цього року – в Монако, Токіо, Хоккайдо та Лондоні.

Автор: Марина Олійник

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать