Міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен - про переговори: путін насолоджуватиметься увагою, але не йтиме на поступки
![](/sites/default/files/news/14022025/9eed8cb5b18caf59bb587899ef9664ed_1736351152_extra_large.jpeg)
"Ми, фіни, знаємо Росію. Фінляндія, сусідня з Росією країна, послідовно залишалася незалежною демократією протягом Другої світової війни та "холодної" війни. Послухайте нас: Путін не має наміру зупиняти свою експансіоністську політику. Він буде вести переговори, насолоджуватися увагою і брати все, що зможе, не йдучи на жодні реальні поступки", - йдеться у дописі.
Валтонен наголосила, що "Росію треба тримати на відстані і в межах її власних кордонів за допомогою надійного економічного і військового тиску". І саме в цьому полягає "мир через силу".
"Україна і Європа заслуговують на мирне життя. Панацеї не існує. Ізольоване швидке вирішення проблеми призводить до ще більших проблем в майбутньому – в тому числі та для США. Поки що Росія не демонструє жодного інтересу до миру. Напередодні будь-яких переговорів Росія могла б продемонструвати добру волю, наприклад, повернувши примусово переміщених українських дітей назад до їхніх батьків", - заявила глава фінського МЗС.
Вона підкреслила, що стійкий мир потребує всеосяжного плану на роки вперед.
"Врегулювання шляхом переговорів має охоплювати процес забезпечення безпеки України та Європи, в тому числі стримування багатоаспектної загрози, яку становить Росія. Цей процес може також передбачати поступове та умовне послаблення санкційного тиску. Це не може бути одноразовою угодою", - переконана Валтонен.
За її словами, зараз настав час діяти для Європи. "Європа активізується: бере на себе ще більшу відповідальність за безпеку та збільшує оборонні витрати. І незалежно від обставин, саме Європа буде за столом переговорів щодо свого майбутнього. Це наші люди, наші цінності, наше майбутнє", - написала глава фінського МЗС.
Водночас вона додала, що для захисту вільного світу потрібні також і Сполучені Штати: "За цією ситуацією уважно стежать і в Індо-Тихоокеанському регіоні. Безпечна та стабільна Європа відповідає інтересам Америки, а в майбутньому США знадобляться сильні союзники".
Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп в ході телефонної розмови з лідером РФ Володимиром Путіним у середу, 12 лютого, зокрема, обговорив питання України.
Також Трамп поговорив із Президентом Володимиром Зеленським. Спілкування з українським лідером тривало близько години. Сторони обговорили можливості досягнення миру, готовність працювати разом, технологічні можливості тощо.
Після цього Трамп назвав ці розмови "дуже гарними й позитивними", наголосивши при цьому на необхідності припинити війну Росії проти України.
12 лютого у Парижі міністри закордонних справ Франції, Німеччини, Польщі, Італії, Іспанії, Великої Британії та представники Європейської Комісії скоординували зусилля задля досягнення справедливого миру в Україні, який має важливе значення для довгострокової безпеки всієї Європи.
Сторони задекларували, що Україна і Європа повинні бути частиною будь-яких переговорів. Україні мають бути надані сильні гарантії безпеки, а справедливий і тривалий мир є необхідною умовою для міцної трансатлантичної безпеки.