Глобальна продовольча криза: у 2024 році нестачу їжі відчули майже 2 мільйони людей

2024 рік став рекордним за рівнем глобального голоду — вперше з початку моніторингу 1,9 мільйона людей опинилися на межі виживання через нестачу їжі.
Як інформує Reuters, про це йдеться у звіті Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), передає Рубрика.
"Глобальний звіт про продовольчі кризи за 2025 рік малює картину, що вражає. Конфлікти, екстремальні погодні умови та економічні потрясіння є основними рушійними силами (кризи – ред.), які часто перетинаються", – заявив директор з надзвичайних ситуацій та стійкості ФАО Рейн Паульсен.
Фахівці організації підрахували, що у 2024 році шостий рік поспіль зросли гостра продовольча нестабільність та дитяче недоїдання. Минулого року вони торкнулися понад 295 мільйонів людей у 53 країнах та територіях.
Такі показники на 5% більші, ніж у 2023 році. При цьому 22,6% населення в регіонах, в яких нестача продовольства найбільш відчутна, стикаються з голодом щонайменше на рівні кризи.
Зважаючи на найстрімкіше прогнозоване падіння фінансування гуманітарного продовольства (від 10 до 45%), в ООН вважають, що наступного року обставини ще більш погіршаться.
За оцінками ФАО, основною причиною голоду у 2024 році були конфлікти, які вплинули на доступ до їжі майже 140 мільйонів людей у 20 країнах.
"Катастрофічною" ситуація з продовольством була в:
-
секторі Гази,
-
Південному Судані,
-
Малі,
-
Гаїті.
Економічні потрясіння, зокрема інфляція та девальвація валюти, стали причиною того, що в продовольчій кризі опинилися 59,4 мільйона людей у 15 країнах. Ці показники майже вдвічі більші, ніж до пандемії COVID-19.
Екстремальні погодні умови, як-от посухи та повені через Ель-Ніньйо, стали чинником обмеженого доступу до їжі для 96 мільйона людей з 18 країн, особливо в Південній Африці, Південній Азії та Сомалійському півострові.
Голод також загострили вимушені переміщення. Майже 95 мільйонів людей, зокрема біженців та внутрішньо переміщених осіб, проживали в країнах, які стикнулися з продовольчою кризою, наприклад Конго та Колумбії.
Загалом кількість людей, які зіткнутися з умовами, схожими на голоду, зросла до найвищого показника з початку моніторингу у 2016 році, досягнувши показника 1,9 мільйона людей.
У ФАО зауважили, що недоїдання серед дітей досягло "тривожного рівня". У 2024 році від гострої нестачі їжі постраждали 38 мільйонів дітей віком до п'яти років.
Попри похмуру загальну тенденцію в 15 країнах зафіксували зменшення продовольчої небезпеки. Зокрема позитивні зміни завдяки:
-
гуманітарній допомозі,
-
зменшенню інфляції,
-
спаду конфліктів,
-
покращенню врожаїв відбулися в Україні, Кенії та Гватемалі.
"Мільйони людей втратили або незабаром можуть позбутися життєво важливого забезпечення, яке ми надаємо", – попередила голова Всесвітньої продовольчої програми Сінді Маккейн.