Прикордонники затримали військовослужбовця, який намагався організувати незаконне переправлення інших військових до Молдови

Оперативні співробітники відділу внутрішньої та власної безпеки по Білгород-Дністровському прикордонному загону у взаємодії з правоохоронцями викрили спробу організації незаконного переправлення осіб через українсько-молдовський кордон, повідомляє Державна прикордонна служба України.
У ході перевірки оперативної інформації з’ясувалося, що військовослужбовець, який самовільно залишив частину, мав намір втекти до Молдови. Для цього він звернувся до одного з прикордонників з пропозицією допомогти у переправлені на інший берег річки Дністер. За сприяння (доставка до державного кордону, надання плавзасобу для подолання водної перешкоди) чоловік запропонував неправомірну вигоду у розмірі 2500 доларів США. А у разі успішного перетину кордону він обіцяв надалі залучити й інших військових у статусі СЗЧ.
Однак, прикордонник не піддався на незаконну пропозицію, адже Державна прикордонна служба має нульову толерантність до корупції та одразу повідомив правоохоронні органи про ознаки злочину.
Саме під час передачі коштів фігуранта було затримано в одному з населених пунктів Одещини.
Заходи проводилися спільно зі співробітниками 7-го управління ДВКР СБУ у взаємодії зі слідчими Територіального управління ДБР у місті Миколаєві, за процесуального керівництва Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.
Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369 «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі» КК України. Судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 302 тисячі гривень.