Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети.
Катерина Білокур, українська художниця, майстер народного декоративного живопису

Олика заслуговує кращої долі

У Луцьку говорили про відновлення спільної українсько-польської культурної спадщини
9 лютого, 2017 - 11:44
ФОТО HAIDAMAC.ORG.UA

Нещодавно у Волинському краєзнавчому музеї представили унікальні знахідки, виявлені під час благоустрою підземель костелу в Олиці. Це портретні зображення фундатора костелу Альбрехта Станіслава Радзивілла і його дружини, а також зображення на металі родового герба Радзивіллів. Після реставрації знахідки просто вражають, проте наразі реставратор працює ще над півсотнею цікавих речей, виявлених у підземеллях старого костелу. Як повідомив директор краєзнавчого музею Анатолій Силюк, у музеї є достатньо матеріалу, аби створити окрему експозицію, присвячену роду князів Радзивіллів. Варто, на думку науковців, і відновити роботу історичного музею в самій Олиці, де восени цього року хочуть провести наукову конференцію «Олика і Радзивілли». Музей в Олиці, власне, був багато років, та після смерті його засновника і збирача експозиції музей потіснили в приміщенні, частина експонатів розійшлася, так би мовити, між людей...

На зустрічі у краєзнавчому музеї представник департаменту культурної спадщини Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща Міхал Міхальський зазначив, що реставрація костелу (яку здійснюють суто за польські гроші) є для Польщі дуже гоноровим і важливим проектом. Волинський же музей має надію на польські гроші у реставрації зокрема колекції графіки зі збірки Радзивіллів, участь польських науковців у конференції «Олика і Радзивіли», на спільні культурні проекти. Містечко Олика, котре багато століть було вотчиною князів Радзивіллів (побачити їхній замок приїжджають туристи з усього світу, були навіть японці), заслуговує кращої долі, може стати потужним туристичним центром. Мова про це триває не перший рік, але наразі надія лише на допомогу Польщі, хоча культурна спадщина тут належить двом народам.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 
Рубрика: