Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

Спадок Сергія Тимошенка

У Луцьку вшанували архітектора, який спроектував понад 400 храмів, будинків і вокзалів
9 лютого, 2016 - 11:20

Нині один цих із будинків передано Музею волинської ікони для  додаткового розміщення фондів.  Він поруч нинішнього, вже затісного приміщення музею, на тихій вуличці у центрі Луцька.

На відзначення 135-тої річниці від дня народження відомого українського архітектора і суспільного діяча Сергія Прокоповича Тимошенка відбулося урочисте відкриття інформаційної дошки на будинку, збудованому за його проектом і у якому він проживав упродовж 1934—1939 років. Нині будинок переданий на баланс Волинського краєзнавчого музею. Після проведення ремонту у ньому будуть розміщені фонди Музею волинської ікони. Подія відбулася з ініціативи Волинської обласної організації Національної спілки архітекторів України, відділу охорони культурної спадщини управління культури Луцької міської ради в рамках розширення системи туристичного ознакування.

У Музеї волинської ікони відбулася урочиста академія, присвячена 135-й річниці від дня народження видатного архітектора. Учасники говорили про життєвий і творчий шлях архітектора, який, проживаючи в Луцьку у 1930—1939 роках, працював головним архітектором сільськогосподарського будівництва Волині. Тут Сергій Тимошенко спроектував понад 40 будинків, а також декілька церков. Водночас він — активний діяч Волинського українського об’єднання й Української православної церкви, голова Товариства ім. Петра Могили в місті Луцьку. Загалом його творчий здобуток нараховує понад 400 будинків, храмів, вокзалів та інших цивільних споруд в Україні й за її межами.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 
Рубрика: