Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Національна філармонія України – онлайн!

Тричі на тиждень виступають найкращі виконавці
17 квітня, 23:08

Під час карантину Національна філармонія України пропонує слухати найцікавіші філармонійні концерти у режимі онлайн трансляцій на її офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook. Трансляції відбуваються ввечері тричі на тиждень: щопонеділка, щосереди та щосуботи, - повідомила «Дню» Ілона ТАМІЛІНА, прес-секретарка Національної філармонії.

19 квітня, у Великдень, лунатимуть фрагменти концерту від 10 травня 2019, де разом із творами Сергія Прокоф’єва звучала музика Вольфганга Амадея Моцарта.

 

Так, Сьома симфонія Моцарта написана навесні 1768-го, коли композитору було 12 років. І лише через два роки він стане наймолодшим членом Болонської академії, де у ці роки також вчився й український класик Максим Березовський.

 

Окрім симфонії, тоді звучала й моцартівська Messabrevis. Месу виконував дитячий хор «Щедрик» Палацу дітей та юнацтва Печерського району міста Києва (художній керівник і головний диригент – Маріанна Сабліна), який існує вже майже пів століття та вважається еталоном дитячого хорового співу в Україні у супроводі академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою Віталія Протасова.

Солісти - Валентина Матюшенко (сопрано), Ірина Вежневець (сопрано) та Ольга Табуліна (мецо-сопрано).

22 квітня, у середу, можна згадати концерт від 11лютого 2017 року, де легендарний Київський камерний оркестр був під орудою французького диригента Ніколя Краузе. Тоді звучали твори Йоганна Себастьяна Баха, Йоганнеса Брамса та Петра Чайковського.

Зокрема, «Серенада для струнного оркестру» Петра Чайковського, створена 1880-го, є не менш популярною, ніж «Маленька нічна серенада»Вольфганга Амадея Моцарта. Так, у цьому творі Чайковського проявляється «моцартівське» відчуття форми, легкість та прозорість фактури. «Серенаду» композитор присвятив німецькому віолончелісту, диригенту, композитору та педагогу Карлу Альбрехту.

25 квітня, у суботу, транслюватиметься концерт від 20 лютого 2017, який був присвячений пам’яті Небесної сотні. Нагадаємо, що Національна філармонія України першою здійснила концерт-пам’яті героям, відразу після трагічних подій на Майдані Незалежності в Києві. Цього вечора трансляцію присвячуємо пам’яті тих, хто постраждав від наслідків Чорнобильської трагедії 1986 року.

Відомо, реквієм – заупокійна меса. Моцартівський «Реквієм» завершили його учень і друг Франц Ксавер Зюсмайєр та Йозеф Ейблер. Але твір залишається одним із найпопулярніших серед шедеврів класика. Цього вечора слухаємо його у виконанні Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України (художній керівник – Валентина Іконник-Захарченко) під орудою Богдана Пліша.

Солістами виступили Іванна Пліш (сопрано), Валерія Мудра (мецо-сопрано), Олександр Чувпило (тенор), Тарас Бережанський (бас).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати