Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Відьми за Путіна

9 лютого, 2019 - 14:02

Далі, здається, йти і їхати вже нікуди. Володимиру Путіну прийшла підмога, звідки не чекали. У Москві відбувся відьомський шабаш, присвячений Володимиру Путіну і зміцненню його рейтингу. Десятки жінок, об'єднаних в «Імперію найсильніших відьом», зібралися разом, щоб виконати важливу державну місію - послати російському президенту потужну позитивну енергію і таким чином посприяти зміцненню Росії. У «колі сили» вони послали Путіну позитивний енергетичний заряд, а його ворогам - прокляття. «Нехай вони перестануть дихати!» - вигукували свідомі і благонадійні відьми. Ритуальне ж прокляття звучало так: «Хто зі злом до нас приходить, хто зі злом від нас йде, хто шкодить і зло говорить, на віки вічні і нескінченні - прокляті вороги, вороги прокляті!»

Заяви ж відьом на адресу Путіна виглядали цілком політично виваженими і узгодженими з прес-службою президента: «Ми - ті, хто мають силу, ми хочемо підтримати президента у всіх його справах, у всіх його починаннях. Щоб це було не тільки на благо Москви, на благо Росії, а й на благо всього світу»; «Рейтинг президента то падає, то підвищується. Рейтинг президента псує опозиція, псує ситуація, при якій кожен може зняти відео, викласти на ютуб або ще кудись, де він поливає брудом президента. Якісь комікси президента малюють. Я взагалі вважаю, що це необхідно взагалі заборонити»; «Обов'язково потрібно підтримувати уряд, і Володимира Володимировича Путіна насамперед»; «У країні обстановка важка, і ми хочемо підтримати президента тими силами, якими ми володіємо». Магічне ж заклинання щодо Путіна звучало так: «Хай буде сила Росії міцнішати, нехай буде Володимир Путін вірні шляхи бачити. Велич Росії, і коронувавши Росію, наситивши витоком, стане сила наша ведійська "Імперії найсильніших відьом" милостивою, що пожвавить і підніме всю землю. Воістину!»

Оскільки ніяких засуджуючих коментарів з боку президентського прес-секретаря Дмитра Пєскова до цього часу не послідувало, а сюжет із відьмами, що підкріплюють своєю енергією Путіна, з'явився в російській версії «Євроньюз», створюється враження, що акція «Імперії найсильніших відьом» була попередньо погоджена з Кремлем. Відбувалося все це дійство в особняку, розташованому в центрі Москви, куди на метро і таксі "злетілися" ті, хто скромно називає себе «практикуючими відьмами». Беручи до уваги, який режим безпеки існує в центральній частині російської столиці, провести подібний шабаш без відома влади було нереально. Та й дивно було б, якби Кремль публічно заявив устами Пєскова або когось іншого, що необхідно заборонити діяльність чаклунів і відьом у Росії. Суворо кажучи, акція відьом на підтримку Путіна стала відповіддю на пропозицію екстравагантного депутата Держдуми Віталія Мілонова про законодавчу заборону діяльності магів і чаклунів у Росії. Він навіть пообіцяв вислати всіх відьом і чаклунів на Північ, до ведмедів. Але акція «Відьми за Путіна!» за своїм суспільним значенням далеко перевершила ініціативу Милонова, про яку без московського шабашу навряд чи хто б дізнався.

Володимир Володимирович, звичайно, ревний православний віруючий (принаймні на публіку). Але, як добре відомо, він - людина дуже забобонна. І тому побоюється сваритися не тільки з Російською православною церквою (уявити собі таку сварку практично неможливо - РПЦ діє суворо за командами Путіна і його найближчого оточення), але і з представниками диявольських сил. Цілком можливо, що Володимир Володимирович всерйоз вірить у силу відьмацьких прокльонів, так само як і в те, що вони можуть навести порчу або, навпаки, приворожити кохану (або коханого) - хто його знає, що для президента Росії в цьому контексті звучить більш актуально. Напевно, системні ліберали і в цьому знайдуть мудрість верховного вождя: мовляв, треба ж, не складає всі яйця в один православний кошик і подругами Люцифера не нехтує. Бо чим чорт не жартує! Раптом чорна магія ефективніше за білу! Але якщо Путін дійсно повірив у магію відьом, у нього є чимало можливостей її перевірити. Почати треба з того, щоб змусити відьом заклясти президентський рейтинг від падіння. Згідно з опитуванням, проведеним Левада-центром в кінці січня, діяльність Путіна на посаді президента схвалювали тільки 64% респондентів. Таким чином, рейтинг президента повернувся до січня 2014 року, коли напередодні російської окупації Криму він становив 65%. Беручи до уваги особливості проведення соціологічних опитувань у Росії, де опитувані дуже бояться погодитися з чимось поганим, що стосуються першої особи держави, реальний рівень схвалення діяльності Путіна, думаю, разів у два нижче. Але якщо тепер рейтинг російського президента буде тільки зростати попри негаразди, значить, відьми свою справу знають! А далі - більше! Наприклад, нехай відьми вирішальним чином вплинуть на результат виборів у сусідній Україні за допомогою наведення псування на неугодних кандидатів і збільшення енергії того, хто вважається найбільш проросійським. Якщо тут вийде, треба запускати відьом далі на Захід. Нехай наводять порчу хоч на Меркель, хоч на Макрона, хоч на Терезу Мей, хоч на Трампа, а у разі чого - то і на китайського друга Сі Цзіньпіна. Ну а розібратися з позасистемною опозицією в Росії для відьом - це взагалі раз плюнути. Цікаво тільки, яку тактику вони виберуть: чи то зурочать Навального, чи то перетворять його на палкого прихильника Путіна!

Ну а якщо серйозно, то коли глава держави приймає послуги магів, екстрасенсів, відьом і чаклунів, це свідчить про глибоке нездоров'я цієї держави, де звичайні механізми влади вже не працюють, і про наближення правлячого режиму до свого кінця. Згадаймо, як популярні були при царському дворі напередодні революції 1917 року різного роду маги, цілителі, спірити тощо (найвідоміший із них - Григорій Распутін). Коли влада не в змозі розв’язати проблеми політичними та економічними засобами, вона звертається до допомоги надприродних сил. А коли і вони цілком передбачувано не допомагають, настає крах. Росія, схоже, вже на межі.

Борис СОКОЛОВ, професор, Москва

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ