Хто забуває уроки історії, приречений на їх повторення
Джордж Сантаяна, американський філософ і письменник іспанського походження

Клімкін закликав Раду Європи рівнятися на Сенцова, Балуха та Абдуллаєва у захисті своїх принципів

18 травня, 2018 - 14:47
Фото Reuters

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав Раду Європи рівнятися на українців Олега Сенцова, Володимира Балуха та Узеїра Абдуллаєва, які незаконно утримуються в Російській Федерації, у захисті своїх принципів та справедливості. Про це у п'ятницю, 18 травня, йдеться в повідомленні МЗС на сторінці у Facebook

Зазначається, що сьогодні Клімкін взяв участь у 128 засіданні Комітету міністрів Ради Європи на рівні глав зовнішньополітичних відомств, що відбулося в Ельсінорі (Данія).

Він взяв участь у дискусії міністрів, присвяченій актуальним викликам демократичній безпеці в Європі, та заявив, що єдиною ефективною відповіддю на такі виклики є безумовна відданість справедливості та її дієвий захист.

"Глава зовнішньополітичного відомства України зазначив, що більше 60 громадян нашої держави, які кинули виклик країні-агресору, та наразі утримуються Росією як політичні в’язні в Криму та на території РФ, є прикладом такої боротьби за справедливість.

П.Клімкін також привернув увагу присутніх до оголошення Олегом Сенцовим безстрокового голодування та закликав присутніх міністрів, а також Раду Європи загалом, активно долучитися до звільнення українських політичних в’язнів, які незаконно утримуються Росією», - повідомляє МЗС.

Він також привернув увагу до ситуації довкола Володимира Балуха та Узейра Абдуллаєва і наголосив, що українські політв’язні в Росії та на окупованих територіях Криму і Донбасу рішуче захищають справедливість та принципи, у які вірять.

"Сподіваюся, наші дискусії у Раді Європи та подальші дії будуть гідними тих людей, які мають достатньо сміливості та відданості відповідати на виклики беззаконня та свавілля, які Росія принесла в Європу", - наголосив Клімкін.

Міністр окремо згадав про вшанування цього дня річниці депортації кримських татар, подякував партнерам України в Комітеті міністрів РЄ за ухвалене минулого року окреме рішення щодо ситуації в Криму та висловив сподівання на його імплементацію.

У рамках засідання Міністр повідомив про прийняте урядом України рішення здійснити добровільний внесок до бюджету Ради Європи.

 

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...