Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

На фестивалі вина влаштували акцію «Грузинське виноробство на підтримку України»

18 травня, 2022 - 13:19

У Тбілісі в рамках «Нового фестивалю вина 2022» організували благодійну акцію «Грузинське виноробство на підтримку України». Для її проведення створили спеціальні стікери у синьо-жовтих кольорах та з написом «Georgian Winemaking for Ukrainian People».

- Компанії та представники сімейних виноробень придбали ці стікери та оздоблюють ними свою продукцію. Зібрані кошти перераховують у благодійний фонд, який створений на підтримку України, - розповіла організаторка «Нового фестивалю вина» Натіа Ґачечіладзе. - Відтак до допомоги Україні долучаються винороби, а також люди, котрі придбають продукцію. Крім того, всі постери фестивалю були розроблені в національних кольорах України, щоб підкреслити нашу підтримку і продемонструвати солідарність з українським народом.

photo-2022-05-17-22-21-07

photo-2022-05-17-22-22-44

photo-2022-05-17-22-23-43

Підтримали Україну не тільки організатори та учасники, а також відвідувачі фестивалю, серед них Нана Амісулашвілі, яка прийшла у вишитій сорочці та з українським віночком на голові.

- Це моя заява, що маємо пам’ятати, проти чого боримося. Доля всього світу вирішується зараз в Україні. Те, що ми відстоюємо українські цінності, це означає, що ми відстоюємо Грузію. Вболівати за Україну, означає вболівати за Грузію, - каже Нана Амісулашвілі. - Я щороку відвідую цей фестиваль. Куштую нові вина, спілкуюся з учасниками, обмінююся інформацією. Необхідно підтримати виноробство та якісну продукцію. Це сприятиме диверсифікації ринку, що дуже важливо для стабільності.

«Новий фестиваль вина» проводиться у Грузії з 2010 року. Цьогоріч долучилися понад 160 учасників – серед них великі компанії та малі виробники. Головна ідея фестивалю – популяризувати традиційні напої, відкрити для відвідувачів нові види вина, підвищити обізнаність у цій сфері та культуру споживання продукції.

Щоб долучитися до фестивалю, Діаноз Кенчадзе приїхав із села Орхві, що у гірському регіоні Ратча-Лечхумі. Виготовлення вина для нього - це хобі та в першу чергу продовження сімейних традицій.

- Я не лишив село і вже 11 років в основному живу там, - каже Діаноз Кенчадзе. - Дідусь займався виноградником. Я продовжив традицію. Сам вирощую виноград, сам збираю, виготовляю вино і сам продаю. Займаюся цим системно з 2017 року. Люблю всі вина. У нашому селі найбільше цінується Цолікаурі – це біле вино. Про бізнес ще рано говорити. Для мене це радше хобі. Мої діти також допомагають. Разом займаємося, зберігаємо традиції і це ще більше єднає нашу сім’ю.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, фото авторки

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ