У Вінниці розпочалася Стусівська конференція за участі науковців з різних куточків країни
У рамках Стусівських читань, присвячених 83-й річниці від дня народження українського поета Василя Стуса, на базі Вінницької обласної бібліотеки імені Тімірязєва розпочалася науково-практична конференція. Свої наукові стусознавчі доповіді упродовж дня представлять 20 науковців. Серед них викладачі з Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Донецького національного університету імені Василя Стуса та Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. У своїх доповідях вони презентують наукові розвідки щодо творчого доробку письменника-земляка.
Відкрила науково-практичну конференцію директор Вінницької бібліотеки ім. Тімірязєва Лариса Сеник. Вона нагадала, що вже понад три десятиліття у бібліотеці відбуваються Стусівські читання – в січні (з нагоди дня народження) та у вересні (в день пам’яті видатного краянина). Крім того, додала усі презентовані доповіді уже кілька років поспіль записують працівники бібліотеки, формуючи мультимедійне електронне видання, присвячене життю і творчості Василя Стуса.
«На сьогодні творча спадщина письменника вміщена в 6 томах (8 книгах) та низці інших видань. Але наукові розвідки про його творчість продовжують досліджувати науковців, літературознавців, літературних критиків, перекладачів. Серед них – чимало науковців і письменників Вінниччини та Донеччини, зокрема з Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського та Донецького національного університету, який гордо носить ім’я поета. Їхні доповіді, починаючи з 2018 року, ми збираємо у мультимедійне видання, яким можуть користуватися читачі нашого закладу», – відзначила директор закладу.
Свої вітання учасникам наукового зібрання передав і син поета, генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус. Він наголосив на важливості подібних заходів, які дозволяють презентували сучасні наукові доповіді, у яких йдеться про спогади поета, його епістолярну спадщину, вплив на польську літературу та навіть своєрідну оборонну систему у творчому процесі.
Зважаючи на карантинні обмеження, захід відбувається в онлайн форматі, паралельно транслюється на Фейсбук-сторінці бібліотеки. Крім того, до Стусівських читань у читальних залах закладу презентували книжкові виставки, у яких представлені видання про умови виникнення шістдесятництва, постать Василя Стуса, а також дослідження його творчості, спогади та роздуми про поета.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, ілюстрації надані авторкою