Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися
Могандас Карамчанд Ґанді, індійський державний і політичний діяч, національний герой

Червневі вечори в українській столиці (фото)

Фотограф «Дня» зафіксував особливу атмосферу літнього Києва у стилі street photography

На хвилі урбанізації та поширення у світі концепції «міста для людей» одним із найпопулярніших сучасних жанрів фотографії став street photography. І не дивно, адже саме цей стиль фото найкраще передає унікальну атмосферу і життя міста.

Вулична фотографія прагне показати життєві моменти, особливий настрій, що витають на вулицях. І найголовніше – показати рух, яким місто живе. Street photography – це не постановочні кадри, це реальність, яка відбиває суть навколишнього світу.

Перші ластівки вуличної фотографії з'явилися на стику XIX і XX ст., коли окремі фотографи почали знімати документальну, пікторіальну та іншу фотографію на вулиці. Однак виділення жанру в самостійний стиль пов'язують з ім'ям французького фотографа Анрі Картьє-Брессона, який став ідеологом вуличної фотографії. Він уперше сформулював її основні принципи (перш за все принцип «вирішального моменту», англ. decisive moment) і створив фотоагентство «Магнум», засноване на цих ідеях.

Сьогодні вулична фотографія є трендом світової спільноти, стрічки соціальних мереж заповнені різноманітними зображеннями жанру street photography, у світі щорічно проводяться масштабні конкурси, присвячені тільки цьому стилю...

Київ є ідеальним полем для створення сюжетів street photography. Переплетення старих традицій і сучасних тенденцій, нескінченний рух великого міста, насичені подіями вулиці і парки та, звичайно, неповторна атмосфера, притаманна місту з давньою історією.

Фотокореспондент «Дня» Микола Тимченко зобразив вечірні вулиці Києва в жанрі street photography, і тепер ми запрошуємо наших читачів відчути життя української столиці в цих фото.

Більше про жанр читайте в матеріалі «Дня» «Про що говорять вулиці міста?».

Олександра ЯРЛИКОВА, «День». Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments