Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Про нову парадигму, світ і Україну

У Києві пройшла міжнародна конференція, на якій обговорили виклики у ХХІ ст.

«Стан світу, потреба в новій парадигмі і роль Україні в ній» - під такою назвою пройшла сьогодні міжнародна конференція у Києві, яка зібрала світових та вітчизняних громадських діячів, вчених і політиків. Організаторами заходу виступили Благодійний фонд Богдана Гаврилишина, Всесвітня академія мистецтва та науки, Всесвітній університетський консорціум та Римський клуб. Газета «День» виступила інформаційним партнером конференції, учасники якої також могли ознайомитися з фотографіями Фотовиставки «Дня»-2014 і прочитати останній номер нашої газети. 

Учасникам та гостям конференції запропонували відповісти на таке питання:  чи зможе Україна відіграти важливу роль у формуванні нової парадигми розвитку та стати зразком для інших країн? Серед інших тем, які обговорювалися були не менш важливі та актуальні проблеми: Які виклики постають перед людством у ХХІ столітті? Як обернути кризу на можливості? Що можуть зробити для майбутнього освіта і молодь? 

Особливістю конференції було те, що вона проходила виключно англійською мовою. Послухати поважних та іменитих спікерів в Українському домі зібралося близько 1 тис. людей, І що не може не радувати, більшість з яких – молодь. 

Своїм баченням розвитку світу та України поділилися відомі закордонні та вітчизняні мислителі і діячі. Зокрема, це – почесний президент Всесвітньої академії мистецтва і науки Іво Слаус, головний виконавчий директор Всесвітньої академії мистецтва і науки Гаррі Джейкобс, генеральний секретар Всесвітнього консорціуму університетів Альберто Зукконі, громадський діяч і меценат Богдан Гаврилишин.

Конференція складалася з двох панелей: «Стан світу, потреба в новій парадигмі» та «Як Україна може допомогти світу?». Під час першої частини виступили гості, під час другої – українці: історик Ярослав Грицак,  громадський діяч Мирослав Маринович, екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко та ін. Модератором конференції був енергійний 88-річний Богдан Гаврилишин.

ВРАЖЕННЯ

Петро САВИЧ , маркетолог: 

- Проживаючи в Україні і концентруючись на собі, ми дуже часто втрачаємо глобальний контекст: що відбувається в світі, які у ньому тенденції і куди він рухається, що буде завтра або через 5-10 років. Для того, щоб краще розуміти і вловити тренди, я прийшов сюди, бо тут зібралися футуристи, які рухають світ і задають тренди. До того ж, Богдан Гаврилишин є великим українцем. На жаль, мало хто з великих кіл суспільства може оцінити його діяльність, але він один з небагатьох людей, які рухають цей світ.

Олександр ЗЛАТІН, учасник програми «Молодь змінить Україну-2014»:

- Я не вперше на заходах, які організовуються фондом Богдана Гаврилишина. Це – унікальна конференція, в якій беруть участь унікальні люди. Дуже важливо, що тут ставляться питання не тільки як змінити Україну, але й як змінити світ і яким має бути у ньому місце України? Ми завжди очікуємо від когось якусь допомогу, насправді, ми маємо думати, що ми можемо дати світові. Для цього, як тут говорять, люди мають сприйматися як капітал, а не як ресурси.

 Ірина БОРКОВСЬКА, представник ГО організації «Конкордія», Чернігів:

- У цей складний час такі заходи дуже важливі для України, для молоді, яка також повинна думати, як змінити життя країни на краще. Самостійно ми мало що можемо зробити. Як молоді люди, ми маємо енергію, ініціативу, але повинні подивитися, як це роблять вже досвідчені люди. 

Ігор САМОКИШ, «День». фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів