Кожне національне письменство, годуючись помітними і непомітними впливами од інших письменств, все-таки органічно переробляє й перетворює їх і виявляє тим натуру даної нації, її ідеали й змагання, її інтереси й потреби.
Сергій Єфремов, український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик

У Львові представили виставу "Вій, вітерець!" за Яном Райнісом (фото)

Виставу, означену в афіші як народна пісня, на сцені Театру ім. Марії Заньковецької, поставив режисер Вадим Сікорський, і це перша прем’єра заньківчан  2015 року, яку театр присвятив 150-річчю від дня народження видатного латиського поета, політика і громадського діяча.

Нагадаємо, що Райніс написав п’єсу «Вій, вітерець!» 1913 року, і це одна з найкрасивіших історія кохання, назва  якої  – рядок з весільної народної пісні, яку співало не одно покоління латишів.

Дія вистави розгортається на хуторі, хазяйка якого має двох дочок – Зану та Анду і племінницю Барбу. На хутір приїжджають свати. Наречений Улдис відмовляється одружуватися із Заною, бо з першого погляду до нестями закохався у Барбу. Зрозумівши, що не може стати щасливою, зробивши нещасною сестру, Барба вирішує піти з життя…

Вже відбулося дві прем’єрні постановки. Першу заньківчани вирішили  зробити благодійною – виторг з продажу квитків передадуть на лікування пораненим в АТО.

Варто також зазначити, що на цій сцені вже ставили «Вій, вітерець!» – за участю легендарного Сергія Данченка у ролі Улдиса, і тоді, у 1950 – 1960-х роках, згадують ветерани театру, глядачі шикувалися у довжелезні черги по квитки. Має успіх вистава й тепер – дійство перебігає за повної глядацької зали. Гру акторів, які багато співають і танцюють, упродовж вистави супроводжують вигуки «Браво!» й оплески. 

Тетяна КОЗИРЄВА, "День", Львів. Фото Романа БАЛУКА.

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів