Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Укроп» – символ гордості українця»

30 та 31 серпня у «Мистецькому Арсеналі» проходить благодійний фестиваль УКРОП. Зібрані на заході кошти підуть на потреби учасників АТО.

«УКРОП – це український опір. Ми збираємо гроші для наших дорогих «укрів», які виборюють незалежність України. Спершу це слово лунало як образа, але зараз наші хлопці пишаються, що вони «укри» – молоді вояки з сучасною зброєю», - розповіла координатор фестивалю Віра Прохира.

Благодійний захід – дітище кількох сотень активістів, його готували журналісти, художники, підприємці, команди ГОГОЛЬFESTу та «Волонтерської Сотні» тощо. За словами Віри Прохири, спочатку кілька волонтерів планували влаштувати маленький ярмарок у сквері біля Києво-Могилянської академії. «Хотіли, аби прийшли студенти, хтось пограв на гітарі, хтось почитав вірші, і, може, зібрали б якісь гроші для учасників АТО. Але стали підключатися різні люди, ми об’єднали ресурси і зрозуміли, що зможемо зробити великий фестиваль», - поділилась координатор УКРОПу.

Джерел збору коштів на фестивалі три: благодійний ярмарок, добровільні внески та аукціон. Крім цього, проводяться майстер-класи та курси української мови, діє кінозал під відкритим небом, є розваги для дітей. Також проходять громадські дискусії, серед їх учасників – політолог Сергій Таран, журналіст Сергій Висоцький, блогер Сергій Іванов, голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв.

Учасники ярмарку передають у фонд фестивалю як мінімум третину коштів від продажу речей. Майстриня Тетяна Сопіна пропонує шеврони з кущиками кропу. «Наш товариш, художник Андрій Єрмоленко, придумав такий малюнок, ми втілили ідею у вигляді нашивок. «Укроп» зараз – символ гордості, що ти українець. Нас обзивають, а ми сміємось з цього. Кріп – трава сильна, виживе у будь-яких умовах. Сподіваємось, хлопцям фестиваль УКРОП допоможе», - каже Тетяна Сопіна.

На заході «чергував» боєць батальйону «Донбас» Федір, який представляє організацію «СТОПТЕРРОР». Доброволець вважає: «Треба більше акцій, як ця, бо вони об’єднують націю. Тут мені цікаво спілкуватися людьми, громадяни розпитують про ситуацію на фронті та потреби батальйону». За словами Федора, оскільки насуваються холоди, добровольцям потрібні теплі речі, каремати, спальники, посилене харчування, і, як завжди, бронежилети та каски.

Багато людей фотографувались зі скульптурою Путіна навколішках – роботу виконав волонтер «Варти Виноградаря» Андрій Кобилінський. Координатор «Варти Виноградаря» Олексій Коваленко розповів: «Наша організація утворилась у лютому, тоді ми патрулювали вулиці. Зараз маємо соціальний та силовий блоки, допомагаємо пораненим. Наш колишній патрульний служить у батальйоні, то збираємо йому допомогу». Для фестивалю волонтери «Варти Виноградаря» зробили обручі, іграшки, брелоки, дошки, скульптури – усі кошти, виручені від їх продажу, підуть у благодійний фонд.

Майстри привезли на УКРОП вдосталь синьо-жовтих тарілок, кружок, шапок, сумок, футболок, чохлів для телефонів тощо. Співавтор проекту Ukrcase, який робить «патріотичні» мобільні аксесуари, Катерина Сіра розмірковує: «Така продукція стала дуже популярною, адже у людей виріс рівень патріотизму. Думаю, це не тимчасово, багато громадян усвідомили свою любов до країни, знають, чим пишатись. Той же петриківський розпис – «родзинка» української культури, є у списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Тож, любов до українського з часом тільки ростиме».

Серед гостей фестивалю – купа людей у вишиванках, одязі з українською символікою або синьо-жовтих кольорів. Дизайнер Ольга Навроцька зізналась: «Чотири роки тому поєднання жовтого з блакитним здавалося мені жахливим, зараз вважаю, що це – найкрасивіше. Чим більше ми купуватимемо національного продукту, тим більше наші шанси вижити. А кращий засіб боротьби з депресією від поганих новин – допомога нашим солдатам. Доказати противникам України нічого неможливо, і жорстко їх тролити – саме «воно»! Так, я – «укроп», бандерівець, радикальний націоналіст, такими ми стали у нинішній ситуації». На фестивалі дизайнер представила футболки та чохли власного бренду Navro.

«Родзинка» УКРОПу – аукціон, який відбудеться 31 серпня о 19:00. Аби прийняти участь у ньому, треба зареєструватись протягом двох днів фестивалю. Найдорожчий лот – колаж Параджанова з приватної колекції учасниці «Волонтерської Сотні» Олени Масоріної, стартова ціна роботи 5 тисяч доларів. Також серед лотів – ювелірні прикраси, альбоми Ігоря Гайдая та Євгенії Гапчинської тощо.

Протягом вихідних виручені на фестивалі кошти збирають у скрині, 1 вересня гроші порахують перед камерами і розподілять між кількома бригадами військових та батальйоном «Донбас». Звіт про витрати оприлюднять в інтернеті.

Фестиваль УКРОП триватиме у «Мистецькому Арсеналі» 31 серпня з 12:00 до 22:00.

Марія ПРОКОПЕНКО, фото Миколи ТИМЧЕНКА

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів