Ніхто так не шанує нашої свободи як Бог. Але ми не маємо відваги бути вільними. Бо бути вільними – це бути відповідальними.
Любомир Гузар, український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (2001—2011)

Урожайний ДЕНЬ в Ізмаїлі

Дні «Дня» в Ізмаїлі розпочато!

В Ізмаїлі сьогодні від самого ранку – довгоочікуваний дощ. А це означає , що Придунав’я  наповниться  вологою, яка  дасть ріст усьому живому і вселить віру в добрий урожай!  Але  для людини  має значення й інший урожай – духовний!  Саме  з цією щирою місією – нести патріотичні українські смисли, приїхала в Ізмаїл команда «Дня», яка презентує ХІХ Міжнародну фотовиставку   «День – 2017».  Сюди виставка, яка представляє 200 кращих робіт, завітала після експонування у  Львові. Це вже другий приїзд «днівців» до Ізмаїла.

Не випадковою є нова  дата відкриття фотовиставки «Дня»  - в переддень свята – Дня Конституції, який Україна відзначає 28 червня. Хоча географія маршрутів передбачає, здебільшого, великі міста, проте є на мапі міста, які за населенням, уступають мегаполісам та за своїм стратегічним розташуванням є над то важливими.   Таким є Ізмаїл! По той бік Дунаю – румунський берег, неподалік- кордон з Болгарією, безпосередня близькість до Молдови та непризнаного Придністров’я…    Маємо усвідомлювати – українській громаді тут живеться непросто, вона ще подекуди почувається  тут, на своїй землі нацменшиною. Це стосується розвитку інфраструктури українських гуманітарних закладів, вживання рідної мови, відстоювання права ходити в рідну церкву… Але процес ствердження України в Україні незворотній.  Свідченням цьому є дедалі більша активність ізмаїльців в підтримці українських просвітницьких проектів серед яких фотовиставка газети «День» займає особливе місце! 

Окрім власне фотовиставки, яка буде функціонувати з 27 червня по 11 липня, за традицією, усім місцевим  навчальним закладам Ізмаїла, прикордонним загонам   передано  унікальне найновіше видання бібліотеки «Дня» - «Корона».

Сергій Баткілін – заступник міського голови Ізмаїла.

– Газета «День»  завдяки її друзям уже кілька років поспіль присутня не лишень у всіх школах Ізмаїла, але й в навчальних закладах Болграда, Білгород-Дністровського… І це дуже добре. А фотовиставки «Дня»  несе правду, вселяє надію та оптимізм! В такий  тривожний час саме віра та позитив значать для людини дуже багато!  Дякуємо вам за цю енергію творчості!

Ярослав Кічук – ректор Ізмаїльського державного гуманітарного університету:

– Ми вже вдруге  є співорганізаторами Днів  газети «День»  в Ізмаїлі. Допомагаємо організаційно, сприяємо у всіх справах, які нам під силу.  Маю переконливе усвідомлення: те, що робить газета «День» і ті цінності, які ми закладаємо нашим студентам під час навчального процесу, абсолютно збігаються. Через те я сприймаю акції газети складовою виховання молоді.  Тут наші завдання збігаються. Ви показуєте приклад професіоналізму, патріотизму, відданості своїй справі.  Ви також є педагогами – я це так розумію.

Тамара Гуменникова – директор Придунайської філії Міжрегіональної Академії персоналом:

– Для Ізмаїла це – подія! Дякуємо газеті «День» за те, що ви вдруге даруєте жителям нашого міста таку чудову виставку. В нас – особливий, багатонаціональний регіон, далекий від фронту. Правда про те, що відбувається на Сході України, по всій нашій державі дуже важлива для наших людей, які також мешкають на прикордонні. Дякуємо партнерам «Дня» за книги, які поповнять наші бібліотеки.

Емілія Євдокимова – заступник директора  Ізмаїльської картинної галереї Одеського обласного центру естетичного виховання:

– Я досі під враженням тих книг бібліотеки газети «День», які завдяки підтримці Благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День» були в попередні роки передані нашим школам та закладам культури. Але ця книга («Корона») перевершила всі мої очікування! Я  перегортаючи сторінки цього видання бачу навіть за змістом публікацій бачу, який незвіданий пласт підняли українські історики, автори «Дня». Нам тут дуже не вистачає такої літератури! Повірте, я знаю про що кажу. Сама весь час намагаюся  займатися самоосвітою, пробую докопатися  до замулених історичних джерел.  Такі книги розкривають очі й серця. Це правда…

Ігор Перегняк – начальник прес-служби Ізмаїльського прикордонного загону:

– Серед присутніх на відкритті фотовиставки «Дня» - чимало бійців, які пройшли фронт. Ми підтверджуємо, що з газетою «День» ми зустрічалися там, на Сході, вчитувалися в українські новини. За відсутності телебачення, радіо газета  був і лишається неоціненним зв’язковим. Велика дяка авторам «Дня» і  людям, які доставляють його на передову.  Свої враження від фотовиставки в Ізмаїлі я би розділив на три позиції: по-перше я побачив дитячі очі, сповнені надіє, по-друге, звернув увагу на стійкість воїнів, які пройшли війну, отримали поранення, але духовно  також не здалися й проявлять зразки мужності, по-третє, я побачив  серед світлин, як і всі присутні, що в наше життя увірвалися страшні поняття як «груз 200» - смерті захисників України…

В прикордонників є всі книги бібліотеки газети «День», і ця, найсвіжіша, поповнить наші бібліотеки. Повірте, воїни їх читають із задоволенням!

Валерій Суботін – голова правління Всеукраїнської творчої спілки «Музичний батальйон»:

– Коли люди згуртовуються навколо добрих, світлих справ – вони непереможні!  Наша спілка вже кілька років є колективним членом Благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День». Ця співпраця виливається в конкретних результатах:  щотижневій передачі на Схід України 7 тисяч примірників «Дня», яку ми здійснюємо завдяки  нашим активістам та спільним друзям-волонтерам. До того ж ми  наші мистецькі  акції постійно намагаємося підсилити патріотичною літературою бібліотеки газети «День» - цих книг ми вже передали на різні території вже не одну тисячу… Ось і сьогодні «Музбат» долучається до Днів «Дня» в Ізмаїлі, закупивши для навчальних, культурологічних закладів міста до восьми десятків книг «Корона».  Таким чином ми впливаємо на поширення правди про нашу історію. Це дуже важливо!  А завтра, 28 червня, на День Конституції, на великій ізмаїльській сцені  вже вп’яте прозвучать позивні фестивалю сучасної української пісні  «Дунайська січ». Відрадно, що напередодні «Музбат» за підтримки активістів БФ сприяння ініціативам газети «День»  провели просвітницьку акцію «Від Конституції – до Конституції» (присвячену 100 річчю Конституції УНР)  в стінах Верховної Ради України. В Імаїлі – завершальний акорд цієї Акції!  Знаючи настільки багато місця газета «День» приділяє нашій історії, маємо за честь посильно долучитися до просвітницьких проектів «Дня». Разом ми – сила! Розумна сила! 

* * *

Ото ж, Дні «Дня» в Ізмаїлі розпочато! Жителі міста та гості матимуть змогу упродовж двох тижнів заходити в затишні зали сучасної картинної галереї на проспекті Суворова, 19  й знайомитися зі сторінками нашої новітньої історії, з тим, яким наше життя побачили фотомайстри упродовж 2017 року. А незабаром редакція оголосить  ХХ-й Міжнародний фотоконкурс «День»-2018». Це вже буде новий рік і нова фото-історія.

Микола ГРИЦЕНКО. Фото Анни Гунько, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів