Ліс — без атракціонів
На площі півтора гектари у Національному природному парку «Голосіївський» планують звести гірку для катання на сноутюбах — навколо паркових озер. Монтаж конструкцій розпочато минулого тижня, що дуже здивувало та насторожило мешканців Голосіївського району. По-перше, статус національного парку забороняє подібну діяльність на його охоронній території. По-друге, навіщо серед найбільшого і єдиного нацпарку Києва встановлювати розважальні атракції, якщо цінність Голосіївського лісу якраз в іншому.
Минулої суботи невдоволені кияни вийшли на акцію протесту біля парку ім. Рильського, що є частиною Голосіївського лісу. Місцеві активісти з’ясували, що гірка для катання будується на підставі розпорядження Київради №596 від 10.04.2020, що вказано на паспорті об’єкта. А будувати на території парку національного значення, пам’ятки садово-паркового мистецтва дозволило ще рік тому Мінприроди. У серпні 2019 року міністерство видало наказ, яким було понижено статус ділянки, де будується атракціон — із зони регульованої рекреації до стаціонарної. Тепер тут дозволено зводити готелі, кафе, атракціони тощо.
Місцева громада невдоволена тим, що Голосіївський парк із його унікальною екосистемою озер, червонокнижними рослинами та тваринами поступово перетворюється у територію суцільних розваг. Крім гірки, будується ще дві пристані та 25 альтанок, при чому на найбільш мальовничих ландшафтах.
«Уже давно увесь центральний парк — це зона стаціонарної рекреації, — коментувала у «Фейсбуці» киянка Маруся ЖИВІНА. — Саме тут розташовують усі кав’ярні, атракціони і т.д. У минулому році в цю зону додали частину, де зараз будується скандальна гірка. І от питання, наскільки це законно і чи потрібна там гірка насправді, якщо парк має природні схили, і дуже круто з’їжджати взимку з них без додаткових штучних гірок, які до того ж руйнують шар ґрунту. Один єдиний національний парк у місті — це хіба так багато? Громада вимагає передивитись законність зміни статусу земель парку і закликає берегти природу. Коли посадять на повний локдаун, Ви підете на атракціон чи в ліс — дихати повітрям?».
Наразі громадськість вимагає від київської влади зупинити монтаж гірок для катання, демонтувати збудовані конструкції і провести громадські обговорення щодо усіх існуючих проєктів, які наразі розробляються для Голосіївського парку. Також кожен може писати листи-скарги через різного роду будівництва у парку на адресу Київської міської державної адміністрації, Мінприроди, парламентського екологічного комітету.