Перейти до основного вмісту

Гайда на пляж!

Київ готується до відкриття пляжного сезону: з новими сервісними службами, рятувальним патрулем та сучасними технологіями очищення піску
15 травня, 16:28

Якщо повірити на слово дирекції КП «Плесо», що відповідає за підготовку пляжів до літа, то хочеться до води на піщаний берег прямо зараз: чиста територія, фонтанчики з водою, душові кабіни, оновлена рятувальна служба – усе це обіцяють комунальники у цьогорічному літньому сезоні. Офіційний старт відпочинку на міських пляжах заплановано на сьогодні, 15 травня. До нього підготують дев’ять пляжів та 18 зон відпочинку. Але бігти до Дніпра ледь не зараз чиновники не радять, просять дочекатись кінця місяця, коли підготовка піщаних зон повністю завершиться. Про деталі нового пляжного сезону у Києві днями розповів генеральний директор КП «Плесо» Денис Пікалов.

СУЧАСНА ЧИСТОТА

Найперше, що зазвичай хвилює киян, це чистота: з якою частотою будуть прибратись пляжі, хто цим займатиметься (зауважмо, що цей фактор в дечому залежить від культури та вихованості самих відпочивальників). Як пояснив Денис Пікалов, підприємство придбало три піскоприбиральні машини. Це дозволить прибирати найбільший столичний пляж «Венецію» щоденно. Часткове оновлення (санітарна підсипка) поверхневого шару піску буде проводитись на чотирьох пляжах у Дніпровському та Оболонському районах Києва («Передмісна слобідка», «Дитячий», «Вербний», «Наталка»).

АНАЛІЗ ВОДИ ЗА 18 ГОДИН

За якістю води, як завше, буде стежити санітарно-епідеміологічна служба. З наступного тижня її фахівці візьмуть аналізи води, за результатами експертизи пляжі мають отримати паспорти, які дозволяють відкривати купальний сезон. У санепідемслужбі чекають, доки вода у Дніпрі прогріється до 18 градусів, нині вона досягла позначки 15 градусів. Це якраз одна з причин, чому пляжі, скоріше за все, відкриються наприкінці травня.

Крім того, керівник «Плеса» обіцяє, що за станом води СЕСівці будуть стежити за новою технологією Colilert-18: «Це світова технологія, котра дозволяє отримати результат протягом 18 годин. Раніше наші колеги з СЕС витрачали на це п’ять днів, наприклад, аналізи брались в понеділок, а результати отримували у п’ятницю. Часто така затримка у результатах провокувала незрозумілі ситуації. Цього року такі проби будуть проводитись значно частіше. Тому коли буде рекомендація, що купатись не рекомендується, то варто дослухатись.  Якщо пляж зачинений, це значить, що просто зафіксований підвищений бактеріальний фон, як тільки він знижується, пляжі відчинять двері для купання», - пояснює Денис Пікалов.

ОНОВЛЕНИЙ ПЛЯЖНИЙ ПАТРУЛЬ           

Важливим завжди було питання безпеки. Часто пляжники скаржились, що рятувальної служби як такої взагалі нема. У «Плесі» переконують: цьогоріч ситуація зміниться на краще. Якщо два роки тому працювало чотири рятувальні пости на всі міські пляжі, торік – 11, то цього літа – 18. Кількість рятувальників зросте з 40-50 до 80 осіб. А працюватимуть вони у форматі рятувального патруля, коли не просто стежитимуть за ситуацією на воді, а й зможуть надати медичну допомогу, проконсультувати відпочиваючих щодо питань безпеки, також матимуть при собі усі підручні засоби для порятунку людей.

«Рятувальники будуть працювати за міжнародним стандартом ISO 13009:2015, котрий в Україні поки що не прийнятий. Вони мають працювати не тільки відповідно до існуючих наказів, а й з урахуванням ситуації та сучасних вимог, - продовжив директор «Плеса». – Рятувальні пости та вишки будуть оновлені та означені прапорами. До роботи рятувальників залучають старі перевірені кадри та молодих людей, з якими протягом десяти днів проводять відповідні курси. Усі складають відповідні тести, раніше така вимога теж була, але не виконувалась».

ПИТНА ВОДА ТА КРІСЛА-АМФІБІЇ

Також на пляжах з’являться  флагштоки, наприклад, якщо бачите зелений прапорець, це значить, що купатись сьогодні можна, якщо червоний – то ні. Цю інформації. можна буде подивитись теж на сайті «Плеса».

У підприємстві анонсували появу низки нових сервісів: торік з’явились 20 душових кабін, нині додається ще 27, буде 15 фонтанів з питною водою, відремонтується сім туалетів, старі маленькі урни замінять на великі, оновляться інформаційні щити, де буде менше тексту, натомість більше інфографіки, що ліпше привертає увагу відвідувачів.

Приємна новація очікує людей з обмеженими можливостями. Пляжі стануть доступними і для них. Так, цього сезону у Гідропарку встановлять два крісла-амфібії, що дозволяють відпочивати у воді інвалідам-спинальникам. «Це спеціальна техніка, що дозволить цим людям плавати на воді, в Україні такого ще не було, спробуємо це зробити в Києві за допомогою відповідних громадських організацій», - уточнює Денис Пікалов.

РАДІО ПОВЕРТАЄТЬСЯ

«Уперше за багато років на столичних пляжах буде відновлена радіофікація, кожен з відпочивальників зможе підійти до рятувальника та зробити оголошення, приміром, коли зникла людина, - ділиться новинами далі керівник «Плеса». – До початку сезону сподіваємось відновити радіо на всіх пляжах Гідропарку».

Комунальники наголошують, що вхід до пляжних зон буде абсолютно безкоштовним. Якщо з вас захочуть взяти плату за прохід до води, сміливо звертайтесь на гарячу лінію міської влади «1551» або ж до поліції. Винятком може бути свято чи якийсь міський фестиваль на території пляжу, коли за вхід справді буде визначена окрема плата.

Загалом на підготовку та відкриття пляжного сезону місто виділило близько 24 мільйонів гривень. З них дев’ять мільйонів на заходи з безпеки, вісім мільйонів – на службу забезпечення відпочинку, ще близько 7-7,5 мільйонів на капітальні ремонти, чого останніми роками взагалі не було. Однак усі ці напівлюксові умови будуть на винятково на пляжах. Зони відпочинку біля води, коли купання не передбачається, поки що оновлення благоустрою не передбачають.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати