Перейти до основного вмісту

«Стратегія затягування суду»

Релігійна громада УПЦ МП перешкоджає завершенню справи про храм-МАФ біля Десятинної церкви
30 березня, 13:40

Був суд чи не був – з таким питанням двічі за минулий тиждень зверталася до Олексія Горбаня, активіста та брата архітектора Олександра Горбаня, який разом з колегою Олексієм Шамотюком обвинувачується у спробі підпалу каплички Української православної церкви Московського патріархату. Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва наразі розглядає справу про законність розміщення каплиці на території Національного музею історії України. Рік тому народний депутат Ігор Луценко і Національний музей історії України подали позови про визнання незаконною нежитлову будівлю — каплицю на вулиці Володимирській, 2, та про скасування державної реєстрації права власності на неї.

Оскільки засідання досить часто скасовуються, переносяться практично в день розгляду справи, доводиться зайвий раз уточнювати в активістів, чи все без змін. Так, одне із засідань було заплановане на 26 березня. Потім суд вирішив його продовжити 29 березня. Взагалі ж суди тягнуться, як жувальна гумка, ледь не до безкінечності. Представник релігійної громади постійно готує нові клопотання, аби затягти розгляд справи. Цього разу адвокат Ростислав Попович, що захищає капличку, звернувся з клопотанням про відвід судді Євгенія Аблова.

«У вівторок було засідання, але без представника релігійної громади, ні в кого з учасників процесу не було заперечень з приводу цього, - розповів Олексій Горбань. – А тепер адвокат подав клопотання, що суддя діяв упереджено, розглядав справу без представника релігійної громади. Але загалом це не вважається за грубе порушення. 29 березня мали відбуватися судові дебати, та адвокати ще затягують справу».

 Оскільки Євгеній Аблов не може оголошувати відвід сам собі, буде скликана нова колегія суддів, котра й прийме рішення – чи задовольняти клопотання адвоката від представників каплички, чи ні. Аблов зазначив, що підстав для його відводу не має. За статтею 20 Господарського процесуального кодексу про відвід судді, слуга Феміди не може брати участі у розгляді справи і підлягає відводу, якщо він є родичем осіб, які беруть участь у судовому процесі, якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи, або якщо були встановлені інші обставини, що викликають сумніви у його неупередженості. Проте перелік таких обставин у законодавстві не описаний.

Раніше ж претензій до судді Аблова у релігійної громади не було. Навпаки, його часті і раптові хвороби грали їй на руку, а також він задовольняв практично всі їхні заяви та клопотання, приміром, про закриття справи. Адвокати від сторони позивачів оскаржили це рішення у Шостому апеляційному суді, справу повернули на розгляд по новому колу. Якщо раптом колегія суддів визнає, що є підстави для відводу Євгенія Аблова, справа про законність каплички-МАФу біля історичного музею та підмурків Десятинної церкви почнеться з нуля.

«Утім, процесуально нема підстав для відводу судді. Просто релігійна громада тягне час, це їхня стратегія, - додав Олексій Горбань. – Зараз розгляд справи набрав нормального темпу.  Думаю, що місяць знадобиться на рішення про відвід, а далі маємо перейти нарешті до судових дебатів. Якщо судді не задовольнять позов щодо відводу, то має відбутися судове засідання наступного життя. Але ж можуть перенести засідання, або Аблов може захворіти. А заява про відвід судді у них як новий метод  затягування процесу».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати