Перейти до основного вмісту

Віруючі провели «молитовний мітинг»

Щоб захистити Миколаївський костел
23 грудня, 00:00

19 грудня, в День святого Миколая Чудотворця за юліанським календарем, група віруючих провела «молитовний мітинг» під будівлею Київської міської ради та держадміністрації. Їхні прагнення дуже прості: щоб київська міська влада звернула увагу на невиконання щодо київської римсько-католицької парафії св. Миколая указу Президента України — стосовно повернення церковної власності, відібраної за радянських часів. Мине ще трохи часу, і цьому документові виповниться два роки.

Віруючі київських римсько-католицьких парафій просять владу України повернути Церкві те, що колись їй належало, від початку нашої державної незалежності. Тисячами збирають підписи, ходять по інстанціях. І при кожній нагоді наголошують на тому, що католики зовсім не мають наміру позбавити Київ залу органної музики, що проведення концертів у костелі св. Миколая, безумовно, залишиться. В День св. Миколая під стінами Київради до цієї теми звернувся о. Віктор Маковський, настоятель іншої проблемної парафії — св. Олександра (проблемної тому, що цей храм також не повернено віруючим, а лише віддано в тимчасову оренду). Отець Віктор сказав: «Католики не виступають проти культури! Візьмімо приклад моєї парафії св. Олександра, де встановлено великий концертний орган, пожертвуваний віруючими Німеччини. У нашому храмі вже відбулося два Міжнародні фестивалі органної музики, безлiч різних концертів! Віра й культура ніколи не суперечили одна одній. Чиї твори виконують сьогоднішні музиканти? Вівальді був священиком, Бах — церковним органістом».

Тож йдеться про те, щоб Бог був господарем у храмі, збудованому для Нього; щоб — говорячи юридичною мовою — костел, збудований виключно на пожертвування віруючих, було повернуто віруючим; щоб храм, перлина архітектури, чудове місце для всіх гостей української столиці, міг тримати двері відчиненими з ранку до вечора. Фотографії зачинених дверей Миколаївського костелу, символу нинішнього стану храму й парафії, 19 грудня віруючі роздавали всім перехожим.

Питання про те, хто буде власником будівлі, останнім часом стало особливо болісним. Наприкінці червня цього року в 10 метрах від стін костелу ТОВ «Тiко- Констракшн» розпочало будівництво багатоповерхового офісного центру. Риття котловану біля храму триває попри всі можливі протести парафіян. Хто захистить прекрасну неоготичну будівлю, яка опинилася під загрозою фізичного зникнення? Сиплеться штукатурка, випадають камені з високих склепінь, тріскаються стіни... Тріщини пішли також по стінах сусідніх житлових будинків, як було відзначено 18 грудня на нараді у костелі св. Миколая, де були присутні представники парафії, Міністерства культури, Держбуду, Міністерства землевпорядкування та ін.

До зібраних із хоругвами парафіян і священиків вийшов п. Олександр Петік, начальник головного управління внутрішньої політики КМДА. Він почав із звинувачення тих, хто зібрався на мітинг, у порушенні законодавства, посилаючись на ст. 8 Закону про свободу совісті: мовляв, ніхто не дозволяв вам проводити тут богослужіння! Наполегливе звертання присутніми уваги шановного представника адміністрації на відсутність вівтаря, священиків у ризах та на інші подробиці молитовної акції зрештою дещо зменшило його обурення, однак останніми його словами було: «Хочете нести Слово Боже — несіть! Але поважайте закони. А тут відбулося порушення!» Чи не є порушенням законодавства невиконання указу Президента, що стосується невідкладних заходів?

Щоб молитовна акція 19 грудня залишилася доброю пам’яттю в Київраді, на її завершення єпископ-помічник Київсько- Житомирський Станіслав Широкорадюк подарував представникам КМДА ікону св. Миколая.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати