Коротко / ПЛАНЕТА
Буш — за «вільне рішення» українців
Президент США Джордж Буш виступив із закликом забезпечити «вільні та чисті» президентські вибори в Україні. У своєму комюніке Буш зазначив, «що українці мають право та заслуговують на можливість вільно приймати рішення (на виборах. — Ред. ), без залякувань і страху». Зі слів президента, в першому турі голосування в Україні «цієї основної вимоги не дотримувалися». «Ми закликаємо українську владу дозволити своїм громадянам обрати нового президента вільним способом», — наголошується в документі. Президент США попереджує, що якщо «на цих виборах не дотримуватимуться демократичних норм, то це негативно позначиться на прагненні України вступити до євроатлантичної спільноти». Водночас, на думку Буша, «якщо ці вибори пройдуть згідно з демократичними вимогами демократії, то з’являться нові можливості для тіснішої співпраці між США й Україною», повідомляє Інтерфакс.
Гризлов спостерігатиме за виборами
Голова Держдуми Росії Борис Гризлов наділений повноваженнями спецпредставника президента РФ із спостереження за другим туром президентських виборів в Україні. Саме з цією метою він учора вилетів до Києва, повідомляє Інтерфакс. Раніше Гризлов заявляв, що вилітає до Києва разом із групою депутатів Держдуми і в плані поїздки — зустріч із президентом України Леонідом Кучмою, головою Верховної Ради Володимиром Литвином, українськими парламентаріями. Спікер уточнив, що ні з ким із кандидатів на посаду президента України зустрічатися не збирається.
Франція готова відновлювати Ірак
Франція готова співпрацювати у відновленні Іраку, проте ця арабська країна повинна просунутися шляхом політичного врегулювання своєї кризи. Про це заявив прем’єр-міністр Франції Жан-П’єр Раффарен. Як повідомляє Інтерфакс, разом з іншими учасниками «групи восьми», Ліги арабських держав і сусідніми з Іраком країнами Франція візьме участь у міжнародній конференції в Шарм-еш-Шейху (Єгипет), запланованій на 22 — 23 листопада, що буде присвячена проблемам надання допомоги Іраку. Однак Раффарен наголосив, що головною проблемою Іраку «залишається політична», і відзначив необхідність дотримуватися термінів перехідного періоду, встановлених для Багдада Радою Безпеки ООН.
Путін: у Росії відсутній авторитаризм
Президент РФ Володимир Путін назвав «цілковитою нісенітницею» припущення про рух Росії у бік авторитаризму. Зі слів президента, в Росії «повернення хоч до якоїсь тоталітарної системи абсолютно виключене». Разом із тим Путін заявив, що «під демократією не можна розуміти вседозволеність, під свободою ринку не можна розуміти право на грабіж держави та національних багатств». «Ми будуватимемо не анархію, а демократію», — наголосив президент. Путiн запевнив, «що основні принципи й основні інструменти демократії будуть і надалі впроваджувати на території РФ», оскільки «інакше наше суспільство вже не може існувати». Водночас він наголосив, що «кожна держава шукає найприйнятнішу для неї форму функціонування демократичних інститутів». З його слів, Росія «поки що шукає найоптимальніший устрій суспільства та найоптимальніші способи застосування загальновизнаних інститутів демократії», повідомляє Інтерфакс.
«Норд-Ост» повертається
Прем’єра нової версії мюзиклу «Норд-Ост» відбулася вчора в Нижньому Новгороді. Зі слів представника прес-служби мюзиклу, гастрольний тур його «пересувної» версії передбачається розпочати з прем’єри в Санкт-Петербурзі 24 вересня. Проте адміністрація театру «Мюзик-хол» у Петербурзі, пославшись на технічні складнощі, відмовилася надати сцену «Норд-Осту». Але гастрольний тур це не зупинило. Він розрахований на три театральні сезони 2004 — 2006 років. У 2006 — 2007 роках планується повернення мюзиклу до Москви. Усього протягом гастрольного туру пройде понад 300 вистав, повідомляє Інтерфакс. Останній показ «стаціонарного» «Норд-Осту» в Москві відбувся 10 травня 2003 року. Причиною припинення показу мюзиклу стала збитковість проекту, яку пов’язували з небажанням глядачів приходити в театральний центр на Дубровці після захоплення чеченськими терористами заручників 23 — 26 жовтня 2002 року.
Портрети Кім Чен Іра на місці
Влада КНДР відреагувала гнівним протестом на повідомлення західних дипломатів у Пхеньяні про ознаки пом’якшення культу особи Кім Чен Іра. Як заявив начальник департаменту інформації МЗС КНДР Рі Кен Сон, інформація про зняття в КНДР портретів лідера країни Кім Чен Іра є «частиною психологічної війни ворожих сил» проти республіки. «Кім Чен Ір — доля нашої нації, армія та народ ані на хвилину не можуть уявити себе без нього», — наголосив дипломат. Із його слів, питання про зняття портретів корейського лідера — «це мов спроба зняти сонце з неба», повідомляє Бі-Бі-Сі. Нагадаємо, напередодні, з посиланням на іноземних дипломатів, одразу кілька західних і японських видань написали, що в КНДР повсюдно знімають портрети «улюбленого керівника», а самі корейці дедалі рідше носять на лацканах значки із зображенням лідера комуністичної держави або його покійного батька.
Випуск газети №:
№212, (2004)Рубрика
День Планети