Коротко / ПЛАНЕТА
Анкара допоможе Єгипту в переході до демократії
Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, який перебуває в Каїрі на чолі представницької делегації, заявив, що Анкара готова надати Єгипту всю необхідну підтримку для переходу до демократії. Після Єгипту Ердоган має намір відвідати Туніс і Лівію. На думку оглядачів, чотириденний тур турецького прем’єра спрямований на зміцнення впливу Туреччини в Близькосхідному регіоні. Місцеві прибічники Ердогана з нагоди його візиту до Єгипту створили фан-сторінку в соціальній мережі Facebook. Через інтернет вони закликали турецького лідера виступити перед тисячами єгиптян на центральній площі Каїра. Турецький прем’єр — популярна фігура в арабському світі через своє жорстке ставлення до Ізраїлю. Нагадаємо, торік Стамбул відкликав посла з Тель-Авіва після загибелі дев’яти турків, яких було вбито ізраїльським десантом на судні з допомогою палестинців у секторі Газа.
Лебедєв вимагає від ФСБ 350 млн. рублів
Відомий російський бізнесмен і медіа-магнат Олександр Лебедєв вимагає стягнути з російської спецслужби 350 млн. рублів (11,6 млн. доларів) як компенсацію збитку діловій репутації, завданого обшуками і рапортом оперуповноваженого ФСБ. Арбітражний суд Москви вчора провів попередні слухання за позовом Національного резервного банку, підконтрольного Олександру Лебедєву, до ФСБ Росії і призначив основні слухання у цій справі на 23 вересня. Напередодні представники ФСБ заявили, що претензії бізнесмена Лебедєва безпідставні. Позов було подано до арбітражного суду на початку серпня. Лебедєв стверджує, що справа проти НРБ є сфабрикованою і обшуки, що пройшли в ньому, негативно позначились на бізнесі. Згідно з підрахунками Лебедєва, в результаті проведених обшуків відтік грошових коштів із НРБ досяг 2 млрд. рублів, а банки-контрагенти знизили кредит довіри до НРБ на 1,5 млрд. рублів.
Правозахисники підозрюють лівійських повстанців у злочинах
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International запідозрила Національну перехідну раду (НПР) Лівії у військових злочинах. На сайті організації опубліковано 107-сторінкову доповідь, у якій перераховано злочини, скоєні силами НПР із квітня по липень 2011 року. Зокрема, в доповіді йдеться про вбивство десяти прибічників Муаммара Каддафі, а також про численні випадки тортур над узятими в полон солдатами урядових військ. Окрім убивств і тортур, повстанців обвинувачують у ксенофобії щодо представників африканських племен на півночі Сахари. Проте в доповіді підкреслюється, що масштаб злочинів, за які несе відповідальність нова влада Лівії, непорівнянний із жорстокістю режиму Каддафі. За словами представників Amnesty International, організація не ставила перед собою мету провести аналогію між двома сторонами конфлікту. Представники Національної перехідної ради відкинули обвинувачення на свою адресу.
Від повені в Пакистані постраждало 5 млн. осіб
Понад 260 осіб загинули в результаті повеней у Пакистані. Найбільше місто країни Карачі, де не припиняються проливні дощі, — під водою: немає транспортного сполучення, закриті школи і ринки. Всього, згідно з офіційними даними, від повені постраждали понад п’ять мільйонів осіб. Після двох тижнів рясних дощів було зруйновано і пошкоджено майже мільйон будинків у провінції Синдх. Згідно з даними ООН, від повені постраждали близько 4,2 млн. акрів. Понад 200 тис. осіб залишилися без даху над головою. Багато хто з них відчуває брак продовольства і питної води, оскільки до людей можна дістатися або на човні, або на вертольоті. Нагадаємо, що внаслідок повеней, викликаних мусонними дощами, 2010 року в Пакистані загинуло щонайменше 1 тисяча 600 осіб.
Випуск газети №:
№163, (2011)Рубрика
День Планети