Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

10 червня, 00:00

Сорос: «Доктрина Буша дуже небезпечна»

Відомий американський фінансист Джордж Сорос критично висловлюється про міжнародну політику США. Зокрема, учора на прес-конференції в центральному офісі «Інтерфаксу» він зазначив, що «події, пов’язані з терактом 11 вересня, були використані для того, щоб розширити повноваження виконавчої влади більше, ніж це необхідно». «Я вважаю, що доктрина Буша є дуже небезпечною доктриною», — сказав Дж. Сорос. За його словами, ця доктрина спирається на два стовпи. «Перше — це те, що США зберігатимуть і підтримуватимуть свою військову перевагу за будь-яку ціну, а крім того, вони залишають за собою право на застосування превентивного удару», — пояснив Дж. Сорос, додавши, що вперше цю доктрину використали в Іраку. За його словами, він також є прихильником превентивних заходів, «але вони повинні носити конструктивний або стверджувальний характер, і тільки тоді, коли це не дасть позитивних результатів, можна подумати про якісь воєнні заходи». Разом з тим, Сорос зауважив, що «Америка залишається демократичною державою», і висловив надію, що «американський народ відкине таке сприйняття світу».

КНДР погрожує США «силами ядерного стримування»

Північна Корея заявила, що у неї не буде іншого вибору, ніж мати «сили ядерного стримування», якщо США не відмовляться від ворожої політики та погроз стосовно Пхеньяна. Про це йдеться в опублікованому в понеділок коментарі Центрального телеграфного агентства Кореї (ЦТАК). У коментарі не сказано прямо про те, що йдеться про ядерну бомбу. Разом з тим таке визначення, як «сили ядерного стримування», в офіційній північнокорейській пресі вживається вперше. Ці засоби, як вказує ЦТАК, «націлені не на те, щоб загрожувати будь-кому», а на «скорочення звичайних озброєнь і спрямування людських ресурсів і коштів на економічне будівництво й життя народу», передає РІА «Новости».

Іспанці вимагають покарати винних у загибелі телеоператора

Учасники мітингу біля посольства США у Мадриді вимагали притягнути до відповідальності американців, винних у вбивстві в Багдаді телеоператора іспанського каналу «Теле-5» Хосе Коусо. Як повідомила газета «Мундо», у неділю пізно увечері на мітинг до американського посольства прийшли близько 300 чоловік. Коусо загинув 8 квітня у Багдаді, коли американський танк вистрілив по готелю «Палестина», в якому проживали іноземні журналісти. Як заявив, виступаючи на мітингу, брат убитого телеоператора Давид — сім’я не дозволить «списати» смерть Хосе як «побічний результат», неминучий у воєнних діях. Учасники демонстрації мають намір проводити акції протесту щомісяця в день убивства Хосе Коусо. 8 квітня разом з ним загинув телеоператор агентства Рейтер українець Тарас Процюк.

УНМІК підтверджує «десербізацію» Косово

За оцінками місії ООН у Косово (УНМІК), косовські албанці займають 75 — 77 тис. будинків, квартир та інших об’єктів, що належали раніше сербам та іншому неалбанському населенню краю. 30 тис. будинків розграбовано та спалено, повідомляє агентство ТАНЮГ (www.tanjug.co.yu). Загалом населення Косово УНМІК оцінює у 1,8 — 2,4 млн. осіб, з рівнем народжуваності у 27 новонароджених на 1 тис. жителів. Населення столиці краю, Приштіни, за оцінками, становить близько 500 тис. осіб. 1999 року в цьому місті проживало 250 тис. жителів, серед яких було 40 тис. сербів. Нині ж сербів нараховується 170 осіб. Найбільше сербів живе на півночі Косово — 125 тис. Вважається, що Косово після введення туди міжнародних миротворчих сил 1999 року залишили 250 тисяч представників сербів та інших неалбанських народів (чорногорців, циган та інших, які населяли край до подій 1999-го року).

Гілларі сказала «ні»

Гілларі Клінтон оголосила про те, що не збирається виставляти свою кандидатуру на президентських виборах у США — ані наступного року, ані через п’ять років. Дружина колишнього президента США Білла Клінтона зробила цю заяву в інтерв’ю Ей-Бі-Сі, приуроченому до виходу у світ її мемуарів «Життя в історії». Дев’ять членів Демократичної партії США вже заявили про свій намір брати участь у президентських виборах 2004 року, проте, якщо ситуація радикально не зміниться, жоден з них не зможе серйозно конкурувати з Джорджем Бушем. Тому багато хто покладав надії на Гілларі, яка нині є сенатором-демократом від штату Нью-Йорк. В інтерв’ю Ей-Бі-Сі вона додала, що не планує робити це і 2008 року. «Мені втішно, що нині мене щодня запитують про це. Сподіваюся, це приведе до того, що на президентських виборах у нас з’явиться кандидат-жінка», — сказала Гілларі. А в інтерв’ю журналу «Тайм» колишня перша леді Америки розповіла про те, як їй подобається бути сенатором — настільки, що 2006 року вона хоче балотуватися на другий термін. Але більша частина всіх інтерв’ю, що їх зараз дає Гілларі Клінтон, присвячені її мемуарам — здебільшого тій частині книги, яка присвячена скандалу з Монікою Левінськи. До преси вже просочилися уривки, в яких Гілларі пише про те, що вірила своєму чоловіку, і який був її відчай, коли Білл Клінтон нарешті заговорив з нею про його стосунки з Левінськи. «Я була розлючена і розчарована», — повторила Гілларі в інтерв’ю на Ей-Бі-Сі. Але підкреслила, що вже давно пробачила його: «Як і раніше, ніхто не розуміє мене краще, ніж Білл, і ніхто не може мене примусити сміятися так, як це вдається йому. Він залишається найцікавішою, запальною і по-справжньому живою людиною з усіх, яких я будь-коли зустрічала», повідомляє Віра КОВТИХА.

Скарби Iраку знайдено

Американські представники в Іраку оголосили, що практично всі безцінні експонати, які зникли з Національного музею, знайдені цілими і неушкодженими. Раніше вважалося, що вони були безповоротно втрачені під час грабежів. Слідчі із США, які працювали в музеї, скоротили перелік нібито вкрадених скарбів із 170 тисяч до трьох після того, як виявили схований сейф з артефактами. До речі, мародерів в Іраку відловлюють і досі (на фото — арешт незаконослухняних іракців).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати