Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

27 листопада, 00:00

Блер і Ширак — за збройні сили ЄС

На британсько-французькій зустрічі у верхах в Лондоні Тоні Блер і Жак Ширак, поклавши край «яловичій війні», взялися за справи військові. Прем'єр-міністр Великої Британії та президент Франції домовилися розширити співпрацю в галузі оборони та закликали колег із євроспільноти ухвалити на саміті ЄС в Гельсінки єврокорпус чисельністю 50—60 тисяч вояків. Водночас Блер наголосив, що не йдеться про створення єдиної європейської армії та спробу замінити НАТО. Єврокорпус відіграватиме роль корпусу швидкого реагування та «дружитиме» з НАТО — заявив британський прем'єр.

Президента Хорватії хочуть позбавити повноважень

Уряд Хорватії звернувся до Конституційного суду країни з пропозицією оголосити важко хворого президента Франьо Туджмана «тимчасово недієздатним», заявив прем'єр- міністр Златко Матеша. За даними особистих лікарів, стан здоров'я 77-річного президента, який хворіє з початку місяця, викликає серйозні побоювання, хоча й стабілізувався. В середу парламент Хорватії ухвалив поправку до конституції, що дозволяє оголошувати президента країни тимчасово недієздатним. Учора суд підтримав клопотання уряду. В цьому випадку президентська влада переходить на 60 днів до спікера парламенту 69-річного Влатко Павлетича у відповідності до ухваленої поправки конституції.

Єрусалим — столиця для всіх?

Король Йорданії Абдулла звернувся з закликом до Ізраїлю, щоб вважати Єрусалим столицею як ізраїльтян, так і палестинців. У новому тисячолітті Єрусалим повинен належати всім, заявив він у четвер в столиці Йорданії на відкритті 7-ї всесвітньої конференції, присвяченої мирному співіснуванню релігій. «У Єрусалимі дуже багато святинь і символіки, щоб місто належало комусь одному. Він може складатися з двох столиць — палестинської та ізраїльської, і водночас належати всьому світові,»— заявив монарх, який намагається бути посередником у Близькосхідному конфлікті.

НАТО в «Москві»

Днями в Києві відбулося засідання робочої групи Україна — НАТО з питань економічної безпеки на тему «Досвід Польщі та інших країн-членів НАТО щодо формування основних підходів до економічної безпеки». Реалізація цього заходу здійснювалась Міністерством економіки України разом з Економічним директоратом НАТО. В роботі засідання взяли участь 25 українських і стільки ж експертів країн- членів Альянсу. Учасники засідання обговорювали вплив інтеграційних процесів на економічний розвиток та послаблення зовнішніх економічних загроз, про регіональні підходи до вдосконалення транскордонної співпраці та його вплив на економічну безпеку тощо. Безперечно, внутрішня кризова соціально-економічна ситуація в державі є суттєвим негативним чинником щодо інтеграції, особливо з питань безпеки. У своїй доповіді перший заступник міністра закордонних справ України пан Євген Бершеда, приміром зазначив: «Громадянському мирові, в деяких нових незалежних державах загрожує поки що недостатній контроль за розподілом та використанням державної власності, не завжди обгрунтоване трудовим внеском і надто велике майнове розшарування населення, несвоєчасна виплата заробітної плати та пенсій, явне та приховане безробіття, витіснення місцевого виробника з вітчизняного ринку, злочинність»... Пан Бершеда не уточнив, які саме «нові незалежні держави» (чи державу) він мав на увазі. А за іронією долі українсько-натовське засідання проходило в столичному готелі «Москва», повідомляє кореспондент Олекса ВАЩЕНКО .

За матеріалами агентства АП

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати