Перейти до основного вмісту

Коротко / Планета

14 червня, 00:00

Скандал довкола «Новой газеты»

Редактор відділу розслідувань «Новой газеты» Сергій Соколов після конфлікту з головою СКР Олександром Бастрикіним з метою безпеки перебувають за межами Росії. Як пише Газета.Ру, про це повідомила керівник прес-служби видання Надія Прусенкова. «Ми маємо бути упевнені в безпеці Сергія, і тому він перебуває за кордоном. Але, сподіваємося, те, що сталося, буде врегульовано і він, звичайно, повернеться в країну», — заявив Інтерфаксові головний редактор «Новой газеты» Дмитро Муратов. За його словами, видання «не хоче інформаційних воєн, але хотіло б особисто отримати від Бастрикіна ці гарантії безпеки і пояснення того, що сталося». «Після нашого звернення, згідно із законом, відповідь має надійти не пізніше ніж через тиждень, хоча з проміжними відповідями все може затягнутися на місяць. Але ми зачекаємо. Якщо ж нічого не відбудеться, то вдаватимемося до інших кроків. Яких саме? Поки що не хотілося б розголошувати», — зауважив Муратов. Раніше Дмитро Муратов вимагав від Бастрикина гарантій безпеки для всіх працівників редакції. За словами Муратова, Бастрикін погрожував розправою Сергію Соколову. Про це Муратов написав у відкритому зверненні до голови СКР. У своєму листі Муратов викладає суть подій. Після того як Соколов піддав різкій критиці дії СКР у справі Сергія Цеповяза, який сплатив 150 тисяч рублів штрафу за приховування вбивства в станиці Кущевській, Бастрикін запросив журналіста в робочу поїздку до Нальчика. Там Соколов вибачився за надмірну емоційність, проте Бастрикін вибачення не прийняв, публічно обмовившись про дуель. Як пише Муратов, по дорозі назад після приземлення літака охорона Бастрикіна відвезла Соколова до лісу і залишила його наодинці з генералом. Тоді Бастрикін в украй експресивній формі висловив все, що думає про редакційну політику «Новой газеты», і пригрозив Соколову розправою.

РБ ООН погрожує Ємену міжнародною ізоляцією

Рада Безпеки ООН пригрозила міжнародною ізоляцією Ємену в випадку зриву зусиль щодо стабілізації положення в країні і реформ силових відомств. Відповідна резолюція прийнята одностайно у вівторок на черговому засіданні ради. Йдеться про повне або часткове припинення економічних зв’язків, транспортного і поштового сполучень, а також розрив дипломатичних відносин. Дестабілізуючі дії, згадані в резолюції, включають підривання нафто- і газопроводів, що не припиняються, виведення з ладу об’єктів енергетичної інфраструктури, спроби впливати на ухвалення рішень про реструктуризацію озброєних сил і служби державної безпеки. РБ ООН закликала всі сторони конфлікту в Ємені негайно припинити застосування насильства, організувати конференцію національного діалогу за участю всіх сторін, провести конституційні зміни та реформу виборчої системи, скликати загальні вибори до лютого 2014 року. У резолюції також є вимога притягнути до відповідальності всіх винних в порушенні прав людини, припинити вербування в озброєні угруповування дітей, звільнити ув’язнених, які затримані за участь у політичних процесах. В той же час Рада Безпеки закликала міжнародне співтовариство надати населенню Ємену гуманітарну допомогу, а учасникам конфлікту забезпечити доставку цієї допомоги всім, хто її потребує на території країни. З весни 2011 року в Ємені продовжується активне озброєне протистояння між бойовиками «Аль-Каїди» і урядовими силами.

Популярність зовнішньої політики Обами падає в усьому світі

Рівень схвалення міжнародним співтовариством зовнішньої політики президента США Барака Обами значно знизився за час його перебування на чолі держави, свідчать дані опитування, проведеного дослідницьким центром Pew Research, розташованим у Вашингтоні. Дослідження проводилося протягом місяця з 17 березня до 20 квітня в 21-й іноземній державі. Респондентів запитували, як вони ставляться до Барака Обами, його перспектив переобрання, економічної та зовнішньої політики американського президента. Згідно з результатами дослідження, підтримка з боку європейців і японців трохи знизилася, проте залишилася на високому рівні. Гірше за все справи йдуть у мусульманських країнах і Китаї. Найбільшою мірою рівень підтримки американського президента знизився в Китаї — з 57% до 27%. Майже за рік опісля вбивства в Аботабаді лідера «Аль-каїди» Усами бен Ладена рівень підтримки Обами в Пакистані знизився до 7%. У Росії, з якою Обама пообіцяв «перезавантажити» стосунки, відповіді респондентів також показують зниження рівня підтримки американської зовнішньої політики на 18% — з 40% до 22%.

Прем’єр Непалу раз на місяць ночуватиме в селі

Прем’єр-міністр Непалу Бабурам Бхаттараї має намір один день на місяць проводити в сільській місцевості, аби дізнатися про проблеми народу, повідомила вчора місцева газета Himalayan Times. Як повідомили пресі в секретаріаті прем’єра, це дозволить краще ознайомитися з потребами простих людей, надасть змогу вислухати представників місцевої громадськості. Бхаттараї має намір стати «справжнім народним прем’єром», відзначає видання. Перший «високий візит» у село запланований вже на середу: прем’єр-міністр відвідає одне з сіл у передмісті столиці Катманду. Бабурам Бхаттараї займає прем’єрський пост з серпня 2011 року. Раніше він був відомий як один з польових командирів бойовиків-маоїстів, а потім як заступник голови Об’єднаної комуністичний партії Непалу (маоїстської). Коли маоїсти припинили озброєну боротьбу, він займав посаду міністра фінансів. У Непалі 2006 року закінчилася багатолітня громадянська війна, коли бойовики-маоїсти погодилися скласти зброю і включилися в політичний процес. На загальних виборах у квітні 2008 року маоїсти завоювали біля третини місць в Конституційних зборах. На першому засіданні в травні 2008 року Конституційні збори скасували монархію. Після цього в країні змінилося декілька урядів, однак політичної стабільності досі так і не вдалося досягти.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати