Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

01 листопада, 00:00

У пострадянських країнах голодує 21 мільйон осіб

У країнах із перехідною економікою недоїдають 25 млн. людей, із них 21 млн. живе на просторі СНД. Такі дані наводять у доповіді про продовольчу безпеку у світі, підготовленiй Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй (ФАО). Як повідомила вчора служба новин ООН, автори доповіді звертають увагу на «величезну кількість голодуючих людей» у Таджикистані, Вірменії й Узбекистані. Ці три країни внесені до списку держав, які зіткнулися з найсерйознішими проблемами в сфері продовольчої безпеки. При цьому найсумніша ситуація в регіоні склалася в Таджикистані, де з гострою недостачею харчування зіткнулися 60% населення, передає служба новин ООН. У Росії, в Україні та в Білорусії за даними експертів ФАО, недоїдають 3% населення.

Тбілісі не форсує процес виходу Грузії з СНД

Перебування Грузії в СНД на даному етапі не заважає реалізації її зовнішньої політики, заявив заступник міністра закордонних справ Грузії Валерій Чечелашвілі. «Процедура виходу Грузії зі складу СНД може зайняти досить-таки тривалий період, оскільки є певні взяті зобов’язання, які треба виконувати», — сказав В. Чечелашвілі журналістам. Між тим Бюро парламенту Грузії відкинуло пропозицію опозиції винести на порядок денний майбутнього пленарного засідання пропозицію про вихід Грузії зі складу СНД. У проекті постанови, підготовленої парламентською опозицією, говориться про те, що вступ Грузії до СНД був викликаний втручанням Росії у внутрішні справи Грузії.

Пентагон стежитиме за iнтернетом і блогами

У Пентагоні створено новий підрозділ із зв’язків з громадськістю, до завдань якого входить інформаційно-пропагандистське забезпечення війни в Іраку та інших подій, що викликають підвищений суспільний iнтерес. Як передає британська корпорація Бі-Бі-Сі, особливу увагу в роботі нового відділу, як очікується, буде приділено iнтернету і блогам. У заяві міністерства оборони США говориться, що зусилля підрозділу будуть спрямовані на боротьбу з «неточним» відображенням подій у ЗМІ. Представник Пентагона підтвердив, що вестиметься спостереження за iнтернет-блогами. Крім того, для участі в радіо й телепрограмах спеціально залучатимуться політики та лоббісти. У лютому нинішнього року міністр оборони США Дональд Рамсфелд заявив, що «Аль-Каїда» та інші угрупування більш ефективно використовують засоби масової комунікації, ніж його власне відомство.

Берлусконі обвинувачують у корупції

Екс-прем’єра Італії Сильвіо БЕРЛУСКОНI та британського адвоката Девіда Міллза обвинувачують у корупції. Прокуратура Мілану висуває проти колишнього прем’єр- міністра обвинувачення в тому, що він заплатив $600 тисяч Міллзу за згоду не розкривати подробиці про медіа- імперію Берлусконі в ході двох судових слухань. Слідчі вважають, що ця домовленість була здійснена в обхід італійського податкового законодавства та дозволила Берлусконі привласнити велику суму. Обидва відповідачі заявляють про свою невинність. У ході попереднього слухання суддя Фабіо Папарелла призначив на 13 березня 2007 року судове засідання, на якому Берлусконі, лідеру партії «Уперед, Італія!», та його англійському адвокату Девіду Міллзу будуть висунутi обвинувачення. Однак процес, який розпочнеться в березні, стане гонкою з часом: терміни для висунення обвинувачень закінчуються в лютому 2008 року — менше ніж через рік від моменту початку процесу. І це означає, що якщо навіть екс-прем’єр та англійський адвокат будуть визнані винними, то їх звільнять від відповідальності за скоєний злочин за давністю років.

Ірак попросить продовжити мандат

Ірак планує попросити Раду Безпеки ООН продовжити мандат, що регулює присутність військ міжнародної коаліції під керівництвом США в Іраку, ще на рік. Про це заявив міністр закордонних справ Іраку Хашияр ЗЕБАРI . «Присутність багатонаціональних сил незамінна для безпеки та стабільності в Іраку і регіоні на цей час», — сказав він. І наголосив, що уряд Іраку розширить узяті на себе повноваження із гарантування безпеки. Х. Зебарі спростував наявність конфлікту між урядом Іраку та Вашингтоном попри нещодавню публічну суперечку про терміни, коли іракська влада зможе взяти під контроль забезпечення безпеки й основні способи відновлення стабільності в країні. «У нас є спільна мета — перемогти тероризм, стабілізувати ситуацію, побудувати демократичний, федеральний, єдиний і сильний Ірак. Будь-якого розриву між Багдадом і Вашингтоном у цьому питанні немає», — сказав Зебарі.

Екс-радник Путіна похвалив Грузію за реформи

Колишній радник президента Путіна і затятий критик економічної політики російського уряду Андрій Ілларіонов похвалив Грузію за реформи. «Економічний клімат у Грузії поліпшується, й за останні три роки досягнуто величезних успіхів, просто достатньо порівняти країну три роки тому й сьогоднішню країну — це два різні світи», — сказав Ілларіонов. Експерт навів оцінки, згідно з якими 2006 року іноземні інвестиції в Грузію зростуть майже вдвічі порівняно з попереднім роком. Кажучи про запроваджене Росією економічне ембарго проти Грузії, екс-радник Путіна пригадав аналогічні кроки Москви 10—12 років тому проти Естонії, яка, однак, змогла витримати економічний тиск з боку великого сусіда й успішно пристосовувалася до інших ринків. «Через 15 років, можливо, грузинські політики подумають про те, щоб подякувати якимсь чином тим російським політикам, які таким спеціальним і дивним чином допомогли Грузії стати економічно й політично незалежною».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати