Патрулі проти засідок
Життя поранених миротворців у безпеціЗагрози життю сімох поранених в Іраку українських миротворців немає. Двох із них доставлять до госпіталю в Німеччині, де їм нададуть спеціалізовану медичну допомогу, повідомив міністр оборони України Євген Марчук. Як повідомлялося, у вівторок увечері чотирнадцять українських миротворців потрапили в засідку бойовиків, які обстріляли БТРи патруля з гранатометів та стрілецької зброї. У результаті сімох військовослужбовців було поранено (майора Сергія Гусака, капітана Олександра Рошевського, старшого сержанта Олександра Бєлєя, сержанта Анатолія Левченка, старшин Олександра Шохіна і Сергія Пузиря, рядового Юрія Бачуріна). Двом постраждалим госпіталізація не знадобилася. Повернутися у стрій вже через кілька днів будуть готові троє миротворців, повідомив учора журналістів Євген Марчук. «На перший погляд, жодних ознак порушень правил безпеки немає, але є багато питань, які потрібно вивчити: щодо тактики поведінки, дій розвідки», — сказав міністр, коментуючи інцидент.
Резервна група «прибула буквально через десять хвилин», меддопомога також була своєчасною, сказав Євген Марчук. Він також повідомив, що за даними місцевої поліції та згідно з попереднім розслідуванням група бойовиків «була заїжджою», складалася із кількох груп, які готувалися до багаторазових акцій.
Події останніх днів в Іраку змушують міжнародний миротворчий контингент переглянути свою тактику. Консультації щодо майбутнього іракської миротворчої місії тривають сьогодні у Вашингтоні. Ці зустрічі, за словами керівників військового відомства США, планувалися задовго до останнього за часом спалаху кровопролиття в Іраку, однак у деталі переговорів Пентагон не вдається, повідомляє Бі-Бі-Сі. Очевидно, йдеться про розвіддані, оскільки організаторів останніх терактів, що забрали життя понад п’ятдесяти осіб, як і раніше, не названо. Президент Буш згадав в одній зі своїх останніх заяв, що тепер у збиранні інформації та запобіганні нападам Вашингтон має намір більше покладатися на самих іракців.
Раніше головний представник Великої Британії у керованій Вашингтоном адміністрації Іраку сер Джеремі Грінсток заявив журналістам, що методи організації терактів свідчать: у них задіяні й іноземці. «Здебільшого — якщо не в усіх — це були дії підривників- смертників, а це ознака швидше іноземної терористичної тактики, ніж методів саддамівських лоялістів, на яких ми, як і раніше, полюємо», — сказав він. Представники західних розвідслужб вважають, що у цих терактах могли брати участь і люди з «Аль-Каїди».