Перейти до основного вмісту

Перший вирок за літо 1968-го

12 червня, 00:00

Одного з членів колишньої верхівки компартії Чехословаччини — 79-річного Карела Хоффмана засуджено до чотирьох років ув’язнення. 1968 року, під час придушення «празької весни», він очолював державне телебачення та радіо. Напередодні вторгнення радянських військ Хоффман наказав припинити мовлення (на той час телебачення почало показувати програми, які засуджували політичні методи СРСР).

Наприкінці 1960-х лідер компартії Чехословаччини Олександр Дубчек намагався створити в країні соціалізм «з людським обличчям». Однак після вторгнення радянських військ 21 серпня 1968 цьому експерименту було покладено край, понад сотні людей загинули, а Дубчека було заарештовано.

У вересні минулого року празький суд виправдав двох інших колишніх керівників Чехословаччини — звинувачуваних у державній зраді партійного діяча Мілоша Якеша та колишнього прем’єра Йосефа Ленарта. Вони брали участь у переговорах у радянському посольстві в Празі наступного після вторгнення дня. Обвинувачення стверджувало, що підсудні мали намір створити у країні прорадянський уряд. Однак суд виправдав обох за відсутністю доказів. Суддя заявив, що оцінка історичних подій не входить до компетенції судових органів.

Це дозволяє адвокатам Хоффмана говорити, що їхній клієнт став жертвою «показового процесу». Щоправда, є одна деталь: Хоффмана засудили не за зраду, а за перевищення повноважень. Тепер він збирається оскаржити рішення суду, повідомляє чеське агентство CTK. «Це політичний процес, — заявив один з адвокатів Хоффмана Коля Кубічек. — Сучасна правляча еліта з великим запізненням намагається продемонструвати свою антикомуністичну позицію після 13 років перебування при владі».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати