Перейти до основного вмісту

Вони про нас

16 травня, 00:00
Підготувала Наталя ВІКУЛІНА, «День» 
 «Не зважаючи на те, що тисячі банкірів і ділових людей цього тижня прибули в Київ, аби відвідати щорічну зустріч Європейського банку реконструкції та розвитку, Україна має малу надію перетворитися на Мекку міжнародного бізнесу, зазначається в травневій доповіді служби «Політичний ризик» із міста Сірак’юс, штат Нью-Йорк. «І без того слабку готовність до економічних реформ було ще послаблено березневими парламентськими виборами, на яких партії лівого спрямування, включаючи комуністів і блок соціалістів-аграріїв, збільшили своє представництво більше ніж на 40 місць», — вважає фірма».

«Імьоджін Маркетс Дет Репорт»
«Минуло дванадцять років, але забруднення Чорнобиля, яке поширилося особливо на території України й Білорусі, й понині несе смертельну небезпеку для мешканців регіону. Однак люди, що живуть неподалік ядерної установки та пошкодженого четвертого реактора, починають втрачати страх перед 30-кілометровою зоною, стверджує доктор Барбара Рефферті, голова підрозділу радіаційної екології Ірландського інституту радіологічного захисту... Доктор Рефферті вивчає забруднення в Чорнобилі з 1989 року. Її робота є частиною більш глобальної програми Євросоюзу, яка має на меті вивчити, що спричиняють радіоактивні матеріали».

«Айріш Таймс»
«Недавнє схвалення сенатом США... членства Польщі, Чехії й Угорщини в НАТО є важливим кроком у правильному напрямку... Ейфорія навколо першого раунду прийому нових членів не повинна відсувати на другий план непрості питання щодо подальшого розширення... Але може адміністрація справді не бачить істотної різниці між цілком передбачуваною першою хвилею розширення й тим, наскільки дорогим і ризикованим стане вступ до альянсу країн Балтії і України? Відмінності — глибокі. Естонія, Латвія і Україна мають тисячі миль спільного кордону з Росією. Незважаючи на деякий дипломатичний прогрес, Естонія й Латвія досі мають серйозні невирішені суперечки з Москвою щодо території та їхнього ставлення до етнічних росіян, які мешкають у тих країнах... Україна має більш дружні відносини з Росією, але одна з причин теплішого клімату між Москвою і Києвом — саме те, що останній не прагне членства в НАТО. Якби він це робив, то Москва, цілком імовірно, підтримувала б не українського президента Леоніда Кучму, а опозиційних йому неокомуністичних і проросійських політиків. Така стратегія могла б з легкістю дестабілізувати східну Україну й особливо Крим, де мешкає значна російська меншина».
 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати