Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Землетрус в Iталії – уроки, які необхідно вивчити

Трагедія ще раз підтвердила очевидний факт, що проблемою Італії залишається велика кількість багатовікових старовинних будівель
01 вересня, 10:37
ФОТО РЕЙТЕР

Нещодавній землетрус в Італії був найсильнішим за останні шість років. Іноді жителям Італії докоряють у певній недолугості й нерозторопності в повсякденному житті, але коли справа доходить до порятунку ближнього, то італійці швидко мобілізуються і проявляють високий професіоналізм у проведенні рятувальних робіт, зібраність та згуртованість. Серпневе стихійне лихо в Центральній Італії стало наочним прикладом цього. У лічені години після трагедії при Раді міністрів Італії було організовано оперативний штаб із координації пошуково-рятувальних робіт та ліквідації наслідків землетрусу. З професійної точки зору італійські рятувальники дуже добре оснащені, а рівень їхньої підготовки і організації вважається одним із кращих у світі. Більш ніж 5400 осіб, а саме — 1000 співробітників поліції, 400 військових, понад 1000 пожежних і 3000 добровольців брали участь у рятувальній операції та в розборі завалів. У цілому італійський народ у важкий для країни період продемонстрував великодушність, милосердя, а також єдність та взаємну підтримку.

У перший же день після удару стихії до центрів здачі крові вишикувалися черги. На наступний день засоби масової інформації повідомили, що запасу крові більше ніж достатньо. Власники ресторанів стали відправляти по 2 євро з кожного відвідувача (додатковий євро до рахунку і один євро — від власників закладу) в Фонд постраждалих від сильного землетрусу. Пересічні люди на своїх машинах, завантажених одягом, постільною білизною та продуктами харчування, кинулися до місця трагедії на допомогу постраждалим.

На мою думку, відмінно спрацювали і засоби масової інформації. З самого ранку по ТБ вже йшли репортажі журналістів з місця подій, а представники офіційної влади та вчені-сейсмологи в інтерв’ю давали роз’яснення. Причому всі говорили відкрито, без прикрас і приховування неприємних фактів, показуючи реальну дійсність. Були і неприємні факти. Один із керівників національної газети «Ліберо», який особисто побував на місці трагедії, повідомив, що постраждалі висловлювали своє обурення та невдоволення діями деяких політиків, які вирішили використовувати трагічну ситуацію в своїх політичних цілях. Розчарування у місцевих жителів викликала також і поведінка деяких журналістів, спраглих до сенсацій. А ось робота волонтерів та рятувальників була дуже високо оцінена жителями постраждалих районів.

Трагедія ще раз підтвердила очевидний факт, що проблемою Італії залишається велика кількість багатовікових старовинних будівель, які дуже вразливі в сейсмічних районах. У цілому в результаті сильного землетрусу завдано збитків близько 300-м історичним будівлям. Багато з них перетворилися на руїни. Про необхідність створення ефективної системи попереджувальних заходів заявив прем’єр-міністр Італії Маттео Ренці. Він виступив з ініціативою реалізації проекту Casa Italia (Італійський дім). Передбачається, що реалізація цієї ініціативи буде фінансуватися за рахунок державного бюджету, приватних капіталовкладень та фондів ЄС. Відродження зруйнованих землетрусом історичних містечок, на думку Ренці, є моральним обов’язком керівництва країни. Їх відновлення є пріоритетом для італійського уряду і всієї країни. «Зруйновані міста мають право на майбутнє, а не тільки на спогади», — переконаний М. Ренці.

25 серпня Посольство України в Італії провело консультації в Кризовому центрі МЗС Італії, під час яких італійській стороні було висловлено пропозицію щодо конкретних кроків для надання допомоги постраждалому населенню центральних італійських регіонів. Українська сторона висловила готовність надіслати до Італії вітчизняних рятувальників для пошукових робіт, а також мобільний госпіталь МНС України. Цього ж вечора зазначені пропозиції були передані на розгляд Оперативного штабу Міністерства цивільного захисту населення Італії, керівництво якого висловило глибоку вдячність Україні за солідарність та запропоновані засоби допомоги. Зараз специфікація можливої допомоги узагальнюється і вивчається оперативним штабом.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати