Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Iнфляція слів

15 грудня, 00:00

Давно відома пісня про старі валянки в нас знову актуальна. І не стільки через настання холодів, скільки через страшну політичну погоду. Президент України Віктор Ющенко, перебуваючи у Львівській області, назвав кандидатів у президенти Юлію Тимошенко й Віктора Януковича «двома валянками з однієї пари». «Вони не люблять свободу слова й демократію й у разі обрання на пост президента не сприятимуть ні національному становленню України, ні її інтеграції в євроструктури», — сказав Ющенко.

Тим часом учасник цієї парочки Тимошенко, у свою чергу, також неодноразово називала двох своїх основних противників «солодкою парочкою». Але цього разу, також перебуваючи на Львівщині, знайшла хід трохи кращий і призвала всіх кандидатів від демократичного табору «запровадити табу на будь-яку критику одне одного й, більше того, боротися проти справжнього ідеологічного ворога, ворога України — Віктора Януковича». «І тоді Україна переможе», — пообіцяла Тимошенко.

Але слова, як і гроші, схильні до інфляції. Й одні, й другі втрачають ціну, коли їх з’являється надто багато. А слова-обіцянки завжди знаходяться в зоні особливих ризиків, особливо в тому разі, якщо їх роздають без жодного обліку й контролю. Почнемо з того, що в січні, як обіцяє нам прем’єр, не буде другої хвилі кризи (чом би ще не пообіцяти, що не буде й другої хвилі грипу?). «Коли закінчаться всі політичні баталії, — продовжувала Тимошенко, перетягуючи на свій бік ошуканих вкладників Родовідбанку й Укрпромбанку, — то гривня буде поставлена на місце: 6-6,5, — прогнозує прем’єр і погрожує карою тим, хто винен у падінні національної валюти. — Вони знають, що я їм жодної копійки не пробачу. Вони відкашляють усе, що взяли за період кризи». Більше того, чекати справедливої розправи залишилося недовго, оскільки, за Тимошенко, «наша економіка вже п’ять місяців, якщо брати місяць до місяця, демонструє певну стабілізацію». І тут-таки прем’єр собі протирічить («сьогодні в нас лише 50% тих доходів у бюджеті, які були в минулі роки») і забуває про мирні заклики («тому що штучно створені сьогодні всі проблеми групою людей, а там і Ющенко, і Янукович, я не перераховуватиму всю групу, в якій вони вже все чітко запланували: Янукович — президент, Ющенко — прем’єр»).

Якість слів слід було б поліпшити, а кількість — хоча б трохи обмежити. Бо чим їх більше, тим менше до них довіри. Проте передвиборні векселі сміливо роздаються направо й наліво. Днями були майже обіцяні величезні (30%) дивіденди 11 мільйонам міноритарних учасників акціонерних товариств, яким уряд, як виглядає, навіть і в законі про бюджет не має права вказувати (прем’єр: «...але цей бюджет нам навмисне заблокували»).

А найбільше вражають угоди з союзом обдурених вкладників і акціонерів, яким запропоновано захист чи не на всі випадки життя, а головне — продовження виплат компенсацій депозитів і страховок радянських часів. І має рацію глава вкладників Богдан Рафалюк: «Це може зробити лише один наш народний президент Юлія Володимирівна». Але вона була налаштована досить самокритично й зізналася: «Ми втратили час, коли треба було до кризи повернути й закінчити виплату однієї тисячі гривень». Щоправда, не забула звинуватити в цьому гріху свою ж таки коаліцію, нагадавши, що це парламент заблокував ухвалення закону про запровадження системи повернення радянських вкладів.

А щоб таке не повторилося, Тимошенко пообіцяла призначити представника вкладників і акціонерів радником президента й включити обдурених вкладників до прохідної частини списку БЮТ на парламентських виборах. Ще більше обіцянок дано Міжнародному валютному фонду в проекті меморандуму, який, сподіваючись отримати черговий транш кредиту, поки що безрезультатно возив до Вашингтона віце-прем’єр Григорій Немиря. Зокрема, передбачається реформувати Раду НБУ, внести зміни до закону про Нацбанк України, скасувати (до кінця грудня!) податок на операції з іноземною валютою. «Ми утримуватимемося від запровадження нових заходів адміністративного контролю на валютному ринку», — говориться також у проекті документа. Але, треба віддати належне, є й пункти, у виконанні яких можна не сумніватися. Зокрема, Кабмін обіцяє МВФ у бюджеті-2010 на 40% скоротити обсяг бюджетних коштів на реструктуризацію банків, а після виборів щокварталу на 25% підвищувати тарифи на газ для населення й підприємств теплокомуненерго...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати