Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

02 березня, 00:00

Уряд планує працювати довго

«Уряд пропонує країні широкий спектр ініціатив, спрямованих на використання додаткових чинників економічної динаміки. На першому плані — усунення перешкод і непорозумінь у взаємовідносинах зі стратегічним партнером — Російською Федерацією, налагодження з нею взаємовигідних і паритетних відносин», — заявив прем’єр-міністр України Юрій Єхануров, виступаючи вчора на засіданні уряду з участю Президента, присвяченому підсумкам соціально-економічного розвитку України в 2005 році. Голова Кабміну зазначив, що уряд також планує вжити заходів щодо повнішого, ефективнішого використання потенціалу України як транзитної держави шляхом розвитку транспортних коридорів та інфраструктури. Він сказав, що на нинішньому етапі «дуже актуальною є тема» підписання угоди про продовження нафтопроводу Одеса — Броди до Плоцька. За словами Ю. Єханурова, уряд також планує прискорити розвиток іпотечного кредитування масового житлового будівництва, здійснити низку заходів із фінансової підтримки малого та середнього бізнесу, з урегулювання підприємницької діяльності. «Передбачається активна робота з урегулювання діяльності суб’єктів природних монополій і демонополізації потенційно конкурентних ринків», — сказав український прем’єр. Він наголосив, що уряд створить «прозорий механізм ціноутворення, що поставить заслін зловживанням монопольним становищем». «Протягом квітня уряд проведе перевірку роботи державних адміністрацій усіх рівнів, головним пунктом якої буде розгляд підсумків соціально-економічного розвитку регіонів і областей України. На своїх посадах залишаться тільки ті, хто доведе свою здатність ефективно реалізовувати політику Президента», — заявив Ю. Єхануров.

Ювілей Каменяра за 28 млн. гривень

На святкування 150-річчя від дня народження українського письменника Iвана Франка передбачено понад 28 млн. грн., заявляє віце-прем’єр із гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко, повідомляє Iнтерфакс-Україна. За його словами, усього в 2006 році фінансування культури в порівнянні з минулим роком зросло в 1,5 раза, що дозволило підвищити заробітну плату працівникам культури в середньому на 57% і ввести «нарешті плату за вислугу років» працівникам бібліотек і музеїв. В. Кириленко також повідомив, що вперше за роки незалежності України в рамках державної програми розвитку української мови для публічних бібліотек уряд закупив книжкову продукцію на 20 млн. грн. «Проводиться робота для відновлення національних пам’яток, реалізація деяких проектів із ініціативи Президента України отримала загальнонаціональне значення», — відзначив В. Кириленко. Він також підкреслив, що йдеться про відновлення фортеці Батурина, острова Хортиця, проекту «Золота підкова Черкащини», а також Національного заповідника «Херсонес Таврійський». 150-річчя від дня народження I. Франка відзначається наприкінці літа. Письменник народився 27 серпня 1856 року. Помер у Львові 28 травня 1916 року. Прах письменника покоїться на Личаківському кладовищі.

Донецьк представить Україну у Вашингтоні

Останні дні лютого стали щасливими для Донецького національного університету, команду якого оголошено абсолютним переможцем Українського національного чемпіонату-конкурсу з міжнародного приватного права ім. Філіпа Джессопа. Донеччани представлятимуть Україну на міжнародному чемпіонаті у Вашингтоні, що відбудеться з 26 березня по 1 квітня. Змагання тривало в приміщенні Вищого господарського суду України. У ньому брали участь шість команд із провідних вищих навчальних закладів України: Донецького національного університету (що має сильний економіко- правовий факультет), Харківської й Одеської національних юридичних академій, Львівського національного університету ім. I. Франка, Київського міжнародного університету та Києво-Могилянської академії. За словами учасників конкурсу, все змагання проводилося англійською мовою у вигляді гри, в ході якої представники вказаних вузів протягом трьох днів виступали в суді в ролях позивача та відповідача. А суддями на змаганні були провідні українські та міжнародні юристи, які представляють відомі компанії. Конкурс ім. Ф. Джессопа — турнір студентів-юристів із міжнародного публічного права, що відбувається згідно зі статутом і правилами процедури Міжнародного суду ООН. Конкурс був заснований в 1959 році Міжнародною асоціацією студентів-юристів (ILSA), і тепер у ньому щорічно беруть участь понад 1600 студентів із різних країн світу, які представляють найвідоміші та найрейтинговіші вищі навчальні заклади, у яких викладають юридичні дисципліни. Україна бере участь у цьому конкурсі з 1996 року — саме з цього часу в нашій країні почали проводити спеціальні національні турніри, що визначають команду-переможницю. Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

«Екологічних» порушників притягнено до відповідальності

Понад двісті перевірок підприємств, робота яких негативно позначається на стані екології Донбасу, з початку лютого поточного року провело Державне управління екоресурсів у Донецькій області. Внаслідок цих перевірок, як повідомляє прес-служба управління, до адміністративної відповідальності було притягнено 94 посадові особи, які зобов’язані виплатити штраф за порушення екологічного законодавства. Загальна ж сума штрафів склала близько 8 тис. грн. Однак простим складанням протоколів та штрафами Держуправління вирішило не обмежуватися, і спеціальним розпорядженням головного державного інспектора охорони навколишнього середовища Донбасу було вирішено ще й припинити роботу цілої низки особливо злісних порушників. Зокрема, тимчасово припинено експлуатацію основного обладнання, що здійснює регулярні викиди забруднюючих речовин в атмосферу, на таких підприємствах, як ТОВ «Донмеблі» у Донецьку, ТОВ «Сантехмонтаж» №560 у Краматорську, а також у Горлівських майстернях з ремонту рухомого складу ДХК «Вуглепромтранс», повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

В університеті знайшли ртуть

У Вінницькому педагогічному університеті днями під час ремонту одного з корпусів знайшли ртуть. Рятувальники збирали метал дві з половиною години. Заступник санітарного лікаря міста Олександр Мельник повідомив, що ртуть, напевно, потрапила до приміщення через каналізаційні стоки, а там вона з’явилася через аварію, яка пов’язана із виливом отрути. I хоча дослідження підтвердили перевищення допустимого вмісту ртуті в десять разів, фахівці заперечують її шкоду, пояснюючи це тим, що ртуть не випаровувалась. Однак весь поверх закрили, у забрудненому приміщенні замінюють підлогу, а вхід до університетського корпусу перенесли. Цього року це вже друга аварія, пов’язана із виливом ртуті. Торік вінницькі рятувальники зібрали та здали на переробку сім кілограмiв ртуті, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати