Коротко / УКРАЇНА
Прогноз урожаю-2004: недобір 5 млн. тонн
В Україні в 2004 році очікується урожай зернових, що відповідає середньорічному рівню 1998 — 2002 років. Як вважає УкрАгроКонсалт, за збереження запланованих жнивних площ (14,6 млн. га, у тому числі 6,8 млн. га озимої пшениці, 1,0 млн. га озимого жита, 0,7 млн. га озимого ячменю) валовий збір зерна може становити 34,4 млн. тонн (2003 р. — 20,2 млн. т, 2002 р. — 38,8 млн. т). Озимих культур буде зібрано 17,3 млн. тонн, ярових — 17,1 млн. тонн. Проблема в тім, що озимих зернових посіяно 6,9 млн. га або 86% до прогнозу (під урожай 2003 року — 7,9 млн. га). Разом із тим переважний хороший і задовільний стан посівів перед відходом їх до зими, достатні запаси вологи в грунті, відсутність у грудні та січні екстремальних погодних умов дозволяють УкрАгроКонсалту прогнозувати валовий збір 14,5 млн. тонн озимих культур за врожайності 27,6 центнерів із гектара. Загалом озимих культур можуть зібрати 17,3 млн. тонн, що, втім, значно менше, ніж передбачено програмою «Зерно України — 2004» (23,4 млн. т).
Iнститути Донецька можуть виселити
Інститут «Дондіпрошахт», підприємство з 60-річною історією, що уславлено кращими на сьогоднішній день в Донбасі фахівцями, може втратити свої приміщення через розірвання контракту з магазином музичних дисків, який орендує 11 кв. м. Проти інституту в зв’язку з цим було порушено позов на 11 мільйонів гривень — саме так оцінюють збитки магазину. На щастя, сума була спочатку зменшена на 3 млн., а потім і зовсім скасована. Іншим потерпілим підприємством може стати інститут «Донбасцивільпроект», який займав свою нинішню будівлю ледве чи не з заснування Донецька. Проблема полягає не тільки в тому, що інститути опиняться на вулиці, але і в тому, що буде загублено унікальні архіви цих будівель. Так, «Дондіпрошахт» є проектувальником всіх кращих вугільних підприємств Донбасу. «Донбасцивільпроект» проектував практично всі значущі будівлі міста, тому що починав його будувати ще за часів Юзівки. Зрозуміло, втрату такого надбання неможливо допустити. Донецький міський голова Олександр Лук’янченко повідомив, що він став ініціатором захисту підприємства «Дондіпрошахт». З його наказу донецька прокуратура виступила з позовом від імені держави. Крім того, всі перипетії було викладено мером в листі губернатору Донецької області Анатолію Близнюку. На думку А. Лук’янченка, держава і Мінпаливенерго мають заступитися і «сказати своє вагоме слово» на захист інституту, тому що його втрата стане непоправною не лише для нашого краю, але і для всієї країни, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.
Міліціонери подолали бандита
Міліцію частіше лають, ніж хвалять, але випадок, що трапився днями на Житомирщині, свідчить, що смертельний ризик продовжує залишатися невід’ємною складовою цієї професії. Ось що розповіли «Дню» начальник центру громадських зв’язків Управління МВС України в Житомирській області капітан міліції Наталя Гаврилюк та співробітник цього центру старший лейтенант Роман Поліщук. Минулої п’ятниці вночі у Новоград-Волинському до квартири 26-річного В.Г., майстра місцевого цеху ВАТ «Житомирвтормет», увірвалися троє невідомих і, погрожуючи пістолетом і побиттям, забрали цінні речі, серед них золоті, на загальну суму близько семи тисяч гривень. На слід зловмисників міліція, до якої звернувся пограбований, вийшла дуже швидко й уже за кілька годин оперативники виїхали до села Майстрів, що в шести кілометрах від райцентру. До будинку, де, за наявною інформацією, могли переховуватися грабіжники, увійшли двоє — й відразу на них кинувся один із злочинців (це був двічі засуджений 22-річний Д.В.), у якого в одній руці була граната «Ф-1» з висмикнутою чекою а в іншій — ніж. Міліціонери збили з ніг бандита, причому заступник начальника Новоград-Волинського міськрайвідділу УМВС майор Володимир Білім відібрав у нього ніж, а начальник карного розшуку цього ж МРВ майор Віталій Хоменко навалився на затримуваного та обхопив його кисть і кулак із затиснутою в ньому гранатою, щоб він не міг її привести в дію. Грабіжник здався тільки після більш ніж години переговорів, які вів з ним начальник Новоград-Волинського МРВ полковник Петро Капустинський. Спільнику, 40-річному Олександру, жителю Дніпропетровської області, вдалося втекти. Його зараз оголошено в розшук. Особа третього грабіжника, якого не було в тій хаті в момент приїзду міліції, зараз встановлюється слідством. Оскільки затриманий Д.В. родом з Донецької області, то, за однією з версій, у даному випадку заїжджі «гастролери» діяли за наводкою. У тому ж будинку були знайдені також пістолет ТТ, набої до нього та незареєстрована гладкоствольна мисливська рушниця, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
У Тернополі — «Новий день»
Виставка, сформована з кращих фотографій V Міжнародного фотоконкурсу «День-2003» та робіт призерів попередніх років, наприкінці грудня — в січні експонувалася в Тернополі в приміщенні Художнього музею. Ії відвідувачі брали участь у вже традиційному «Конкурсі глядацьких симпатій». У понеділок рахункова комісія, до якої, крім представників «Дня», входили начальник Тернопільського обласного управління культури Валерій Бачинський та директор Тернопільського художнього музею Ігор Дуда, підрахувала бюлетені (їх виявилося 276 із 300 розданих). Найбільшу кількість голосів (36) здобула робота Віктора Марущенка «Новий день» — візитівка наших фотовиставок. Що доводить як неминущу актуальність робіт різних років, так і стабільно високу якість фотографій. Друге місце посіла «Близькість влади» Сергія Старостенка (35), третє — «Приватна територія» Миколи Лазаренка («День») (25). Переможцеві будуть вручені призи: від Тернопільської облдержадміністрації та облради — картина відомого тернопільського митця, члена Спілки художників Дмитра Шайноги «Надставна церква» (1988 р.), від «Української прес-групи» — сучасний радіоприймач «Меридіан». З 14 лютого фотовиставка «День- 2003» буде експонуватися в Одеському музеї західного та східного мистецтва, повідомляє Валентин ПУСТОВОЙТ , «День».
КВК змінює «акценти»
Починаючи з березня, Клуб веселих і кмітливих відкриває своє представництво в Україні. Вища українська ліга (ВУЛ) стартує за новими правилами і на інших телеканалах. Про це повідомив на вчорашній прес-конференції президент «АМИК» Олександр Масляков. Редактором у Києві стане капітан легендарної команди ХАІ Андрій Чивурін. «Українські команди — явище помітне і яскраве. Сім разів чемпіонське звання вигравали саме вони. Останнім часом українські команди проявляють себе не так блискуче. Тому хочеться, повернувшись на київську землю, провести щонайменше один сезон Вищої української ліги. Це стане зайвим поштовхом для «подачі» українців до Вищої ліги КВК», — сказав А. Масляков. Два роки тому українські телеглядачі дивилися Відкриту українську лігу КВК. Основна відмінність нинішньої ліги — в принципі добору команд-учасників. Якщо раніше на одному майданчику зустрічалися команди з усього СНД, то нинішні ігри проходитимуть виключно між українськими командами. «Тут члени команд із задоволенням розмовляють рідною мовою», — зазначив А. Чивурін. Транслюватимуться ігри ВУЛ iз березня на Новому каналі, а ігри московської Прем’єр ліги — на ICTV. «Зміна каналів — це ще один наш експеримент», — пояснив О. Масляков. Ведучими ігор ВУЛ стануть пари, складені з кращих гравців КВК. У журі — також імениті члени КВК, повідомляє Володимир ДЕНИСЕНКО, «День».
Випуск газети №:
№22, (2004)Рубрика
День України