Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

28 жовтня, 00:00

Світовий банк затвердив нову стратегію

Рада директорів Світового банку ухвалила нову Стратегію допомоги Україні на період 2004—2007 років. Основною метою стратегії Світовий банк вважає надання підтримки європейському курсу України. У рамках європейського вибору Україні рекомендовано зосередитися на забезпеченні стабільного економічного росту, зниженні рівня бідності, зміцненні середнього класу, сприянні всебічному і гармонійному людському розвитку, поступовій інтеграції у світові економічну і фінансову системи, зменшенні регіональних дисбалансів, підвищенні прозорості, підзвітності і сумлінності роботи уряду. Глава Представництва СБ в Україні Душан Вуйович відзначив, що допомога Україні надаватиметься у різних секторах. У минулому, за його словами, «у нас часом виникали проблеми з реалізацією інвестиційних проектів». Світовий банк сподівається, що надалі використання кредитних ресурсів стане більш ефективним. Обсяг фінансової допомоги СБ, як і раніше, буде жорстко прив’язаний до здатності уряду досягнути конкретних орієнтирів. Фінансова підтримка України і надалі здійснюватиметься у формі програмних системних позик. Максимальна сума кредитування за чотири роки може становити $3 млрд. — за «оптимістичним сценарієм». Реалізація «базового сценарію» дозволяє Україні розраховувати на $2,4 млрд. Зрозуміло, зовсім небажаний «песимістичний сценарій»: у разі повернення до макроекономічної нестабільності і відходу від політики реформ кредитування може виявитися зовсім обмеженим. За словами Д. Вуйовича, питання про надання Україні ПСП-2 розглядатиметься на засіданні ради директорів СБ 9 грудня, повідомляє Петро ІЖИК, «День».

Спочатку вступимо у FAO, потім — у СОТ

Уряд України доручив міністерствам аграрної політики, закордонних справ та юстиції підготувати документи, необхідні для вступу країни до кінця 2003 року у Продовольчу і сільськогосподарську організацію ООН (FAО). У постанові Кабміну говориться, що вступ у цю організацію направлений на розширення міжнародної співпраці у продовольчій сфері і прискорення вступу України у СОТ. Мінагрополітики доручено під час доопрацювання проекту держбюджету-2004 передбачити кошти для сплати членських внесків України у цю організацію, повідомляє Інтерфакс-Україна. Генеральний директор FAO Жак Діуф вважає, що вступ України у FAO дозволить їй отримувати інформацію стосовно ситуації на світових аграрних ринках, вести діалог з країнами-членами FAO, брати участь у програмах технічної допомоги, що проводяться цією організацією.

«Сухопутні» луганчани зміцнюють ВМС

Більше ніж на 2 млн. грн. надала Луганщина матеріальну допомогу підшефним кораблям і військовим частинам ВМС України за 9 місяців поточного року. З цієї суми 1,8 млн. грн. було перераховано ВМС на будівництво корвету «Луганськ» і на придбання двох квартир для військовослужбовців у місті Очаків. Крім того, вугільними підприємствами Луганщини на опалення військових містечок було відправлено 6 вагонів високоякісного вугілля — понад 400 тонн. А три сім’ї військовослужбовців оздоровилися у санаторії «Озерний» Кремінського району Луганської області, повiдомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Ісусу Христу з Житомира виповнився рік

Рік тому у відділі реєстрації Житомирського загсу було зареєстровано хлопчика на ім’я Ісус Христос. Як повідомила начальник Управління у справах громадянського стану громадян Міністерства юстиції України Валентина Кунда, працівники житомирського загсу намагалися відмовити батьків дитини від такого кроку. Зокрема, вони апелювали до того, що по-батькові майбутніх дітей хлопчика звучатиме як «Ісусхристосович», а ім’я та по-батькові самої дитини — Ісус Христос Володимирович, що може неоднозначно сприйняти церква. Проте батьки наполягли на своєму. «Протягом року з дня реєстрації дитини батьки так і не виявили бажання змінити ім’я хлопчика», — цитує слова В. Кунди Інтерфакс-Україна.

Згідно з Кодексом про шлюб та сім’ю, який на сьогодні регулює шлюбно-сімейні стосунки в Україні, дитину можна назвати будь-яким ім’ям. Не передбачає жодних обмежень і новий Сімейний кодекс, який набуває чинності з 1 січня 2004 року. Водночас законодавства деяких країн, у тому числі й європейських, містять певні обмеження в цьому питанні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати