Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

18 травня, 00:00

Вбивство Александрова: суд виправдав обвинуваченого

Обвинувачений у вбивстві керівника слов’янської телекомпанії «ТОР» Ігоря Александрова Юрій Вередюк виправданий за недоведеністю його вини. Суд роз’яснив Вередюкові його права звернутися з позовом до прокуратури, щоб отримати відшкодування за моральні збитки, понесені в результаті 9-місячного незаконного утримання під вартою. Як повідомляє сайт Інституту масової інформації (www.imi.org.ua), після оголошення вироку суддею Іваном Корчистим Вередюк був звільнений з-під варти прямо в залі суду.

Рішення суду означає, що справа про вбивство Ігоря Александрова буде повернена на дорозслідування, чого, власне, і домагалася постраждала сторона. Нагадаємо, що справа про вбивство І. Александрова отримала великий розголос — і не тільки у нашій державі. Президент України взяв її під особистий контроль. Міжнародна правозахистна організація «Репортери без кордонів» надала адвоката сім’ї Александрова і організувала можливість українським журналістам провести власне розслідування обставин цієї справи. Ці незалежні розслідування показали, що обвинувачений у цій справі навряд чи є дійсним убивцею журналіста. Нинішнє рішення суду підтвердило журналістську версію. Якими будуть остаточні висновки — покаже нове розслідування, повiдомляє Володимир ДЕНИСЕНКО, «День».

Вибух у Хмельницькому. Є кадрові «жертви»

Вчора у Хмельницькому продовжувалася ліквідація «процесу горіння» на полігоні твердих побутових відходів, відомому серед населення, як смітник. Напередодні тут прогримів вибух такої сили, що все 260-тисячне місто почуло і здригнулося. Травневі вітри ще не віднесли, не розвіяли страшенний сморід. «Вісім пожежних частин три доби поспіль приборкували вогонь», — повідомив для «Дня» начальник облуправління держпожнагляду Петро Томчишин.

Вибух завдав значної шкоди довкіллю. Палаюче сміття розлетілося вусібіч, впало на городи, поле ячменю. Надзвичайна комісія з’ясовує причину, з якої сталася пригода. Основна версія — «порушення технології складування побутових відходів». Перший заступник начальника облуправління екологічної безпеки Володимир Андрєєв заявив для «Дня»: «Перед міською владою вже давно порушується питання про необхідність нового, цивілізованого підходу до розв’язання найгострішої проблеми, що непокоїть весь світ. Слід вирішити питання із землевідведенням, побудувати завод з переробки і утилізації побутових відходів. Це не такі вже й великі фінансові затрати, аби їх не «знайти», потім у ході переробки одержувати енергоресурс».

Уже оголошено про перші «жертви» вибуху на смітнику. Вчора «згорів» на посаді начальника департаменту житлово-комунального господарства міськвиконкому Олександр Пирожок. Звільнено з роботи і чиновників нижчих рангів, які заощаджували солярку «у процесі складування побутових відходів». Одначе цим «жертвоприношенням», мабуть, не обмежаться. Надзвичайна комісія тільки-но почала розслідування справи, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Євросоюз знову довіряє Україні?

Протягом нинішнього року Європейський Союз планує виділити Україні кредит у розмірі 110 млн. євро в рамках нового пакету фінансової допомоги українській державі. Рішення про кредит депутати Європарламенту схвалили у середу. Надання нового кредиту зумовлене ходом реформ і «певними економічними успіхами» України, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на інформацію української служби радіостанції «Німецька хвиля». Як планується, кредит буде надано терміном на 15 років, а розпочати його повернення Україна повинна через 10 років. Крім того, Україна повинна буде дотримуватися домовленостей із Міжнародним валютним фондом та Єврокомісією. Як нагадала «Німецька хвиля», ЄС не надавав Україні макрофінансової допомоги протягом декількох останніх років у зв’язку з негативними оцінками економічної ситуації в країні. Зокрема, попередній фінансовий пакет, який надали восени 1998 року, було виплачено лише частково, а 92 зі 150 млн. євро заморозили.

Бриз «заради миру»

У Севастополі завершила роботу заключна конференція з підготовки спільних планових навчань Військово-морських сил України і Шостого флоту ВМС США «Сі бриз-2002». Сторони остаточно узгодили всі питання заходу, який в рамках програми «Партнерство заради миру» проходитиме з 3 по 15 червня в центральній частині Середземного моря. Як повідомила «День» прес- служба Міністерства оборони, на конференції також остаточно визначено склад учасників. Під час навчань планується відпрацювати спільні дії багатонаціональних сил у разі проведення морської операції щодо підтримання миру. Очікується, що учасники маневрів акцентуватимуть увагу на плануванні миротворчої операції, виконанні завдань кораблями і силами морської піхоти, на проведенні пошуково-рятувальних робіт під час надання допомоги умовно пошкодженому кораблю. Українські ВМС на маневрах будуть представляти: великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський», корабель управління «Славутич», рятувальний буксир «Кременець», взвод морських піхотинців, аварійно-рятувальний загін і команда водолазів. Загін українських військових кораблів очолить заступник головнокомандувача з бойової підготовки Віктор Максимов, який також виконуватиме обов’язки заступника керівника навчань, повідомляє ДАРПІНЯНЦ, «День».

Український літак незабаром повернуть додому

Румунська сторона оцінила ситуацію з аварійною посадкою українського літака Ан-2 на території цієї країни як «ненавмисне порушення державного кордону, викликане технічними неполадками на борту літака», цитує Інтерфакс-Україна заяву глави прес-служби МЗС України Сергія Бороденкова. З його слів, представники румунської влади забезпечили українців тимчасовим житлом, продуктами харчування і не перешкоджають поверненню літака в Україну. Український Ан-2 приватного аероклубу з міста Косів Івано-Франківської області здійснив аварійну посадку у районі румунського села Фретеуць-Ной. На борту літака знаходилося двоє громадян України — пілот Г. Аразов і механік М. Щербань. Як повідомили раніше у МінЧС, літак вимушений був сісти у кілометрі від держкордону України на території Румунії поблизу населеного пункту Біла Криниця Чернівецької області України. Зв’язок з літаком було втрачено об 11.48 через 36 хвилин після вильоту з Івано-Франківська у Косів. До пошуків літального апарату було залучено літак аероклубу Як-52. У 14.00 було отримано інформацію про аварійну посадку Ан-2 у Румунії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати