Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

06 вересня, 00:00

15-16 вересня міліція буде не тільки стояти

Міністр внутрішніх справ України Юрій Смирнов учора заявив агентству Інтерфакс-Україна , що міліція України збирається вжити «жорсткіших заходів», якщо в ході заходів 15-16 вересня, присвячених річниці зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, опозиціонери «повторять провокації», подібні до подій 9 березня 2001 року. «Я не хочу, щоб іще шість десятків наших співробітників постраждали ні за що», — пояснив свою позицію глава МВС. Відповідаючи на запитання, що він має на увазі під «жорсткими заходами», Ю.Смирнов заявив: «Будемо активно впливати на їхні протизаконні дії, якщо вони вдадуться до них». «У нас є в арсеналі згідно із законом можливості не просто стояти зі щитами і в касках, коли в нас летять цеглини, каменюки і метал», — зазначив він. 9 березня МВС «не чекало» такого розвитку ситуації, сказав Ю.Смирнов, але тепер, «будучи навчені уроком, ми про всяк випадок приготуємося діяти в рамках закону». Оцінюючи можливість виникнення зіткнень 15-16 вересня, Ю.Смирнов висловив думку, що «протилежна сторона також має певний комплекс здорових думок». «Я не думаю, що вони хочуть знову на собі випробувати 9 березня, щоб іще раз десяток осiб посадили», — сказав він.

Захищати треба свідків, суддів та інформацію

«В Україні на сьогодні існує низка чинників, які заважають використати повною мірою правове поле», — заявив учора перший заступник глави Українського національного комітету сприяння правоохоронним органам та органам державної влади у сфері боротьби з корупцією та організованою злочинністю Георгій Рябов. На прес- конференції, присвяченій підсумкам «круглого столу» «Підвищення ефективності Закону «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судоустрої», він зазначив, що на сьогодні істотною проблемою залишається захист інформації стосовно свідків у різних справах. «Така інформація доступна для тих, кому вона потрібна», — заявив Г. Рябов. До того ж, за словами заступника глави комітету, заслуговує на увагу і факт цінності свідчень. Як приклад Г. Рябов навів той факт, що в США особливо цінні свідки звільняються від відповідальності, в той час як наше законодавство передбачає тільки зменшення строку ув’язнення. Заслуговує на серйозну увагу і той факт, що минулого року із 252 осіб, які перебували під захистом, було тільки вісім свідків. Інші ж, за словами Г. Рябова, були працівниками судових органів або слідчими, повідомляє Михайло ЗУБАР , «День».

Черевний тиф в інтернаті для психічно хворих

В Іллінському психоневрологічному інтернаті, який міститься в Токмаківському районі Дніпропетровської області, зареєстровано спалах черевного тифу. До семи хворих, які захворіли раніше, за останні дні додалося ще троє. За інформацією, наданою прес-службою Міністерства охорони здоров’я, всі хворі госпіталізовані в інфекційний стаціонар у місті Марганці. Після бактеріологічного обстеження контактних осіб у них не було виявлено ознак хвороби, але, попри це, штаб для координацій дій лікарів та епідеміологів уже створено, а також запроваджено дезінфекційний режим. Крім цього, за фактом спалаху черевного тифу готуються матеріали для передачі в прокуратуру, адже подібний випадок кілька років тому було тут уже зафіксовано, але тоді сальмонелу черевного тифу було виявлено у 23 осіб.

Судам і прокуратурі стали довіряти менше

За останні два місяці в Україні стали більше довіряти церкві, Службі безпеки і засобам масової інформації. Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною службою Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова. Наприклад, церкві довіряють і, скоріше, довіряють у цілому майже 60% респондентів, що на 3,8% більше, як два місяці тому. Службі безпеки України цілком довіряють 16,7% опитаних і, скоріше, довіряють 28,7%. У той же час, згідно з даними опитування, спостерігається зниження довір’я до прокуратури й судових органів. За два місяці в діяльності прокуратури розчарувалися понад 4% опитаних, у діяльності судів — 4,4%. Цілком довіряють прокуратурі всього лише 10% опитаних, а судам іще менше — 9,8%. Засобам масової інформації в серпні стали довіряти в середньому на 2% більше респондентів. Практично не змінилося ставлення респондентів до міліції і профспілок: в серпні їм довіряли відповідно 9% і 7,6% респондентів. Загалом, найбільшим довір’ям серед населення в Україні користуються церква, ВР України та СБУ. Їм довіряють відповідно 29,9%, 22,8% і 16,7% респондентів. У ході дослідження із 14-го по 23 серпня 2001 року було опитано 2014 респондентів у віці, старшому за 18 років, у всіх регіонах України, повідомляє Інтерфакс-Україна .

Журналісти готуються до самооборони

Минулого вівторка у Житомирській облдержадміністрації за участю керівників силових структур пройшла зустріч з редакторами місцевих і власкорами центральних засобів масової інформації з питань безпеки журналістів. Начальник Управління СБУ в області генерал Петро Захараш говорив про те, що його відомство береться за наявності достатньої інформації про загрозу життю чи здоров’ю представників мас-медіа вживати оперативних заходів, щоб відвернути таку загрозу. Начальник облуправління МВС генерал Петро Грозінський нагадав про цілодобове функціонування соціальної телефонної лінії, по якій кожен може терміново сповістити про небезпечну ситуацію, в яку потрапив той чи інший журналіст. В свою чергу редактор обласної газети «Панорама» Валерій Івановський попросив у правоохоронців провести спеціальні заняття для місцевого журналістського корпусу з питань самозахисту, в тому числі і застосування газових револьверів або балончиків, а також оволодіння прийомами рукопашного бою. Серьозних інцидентів з представниками ЗМІ в області за останній рік не зафіксовано, що, однак, як підкреслювалося на зустрічі, не дає приводу для заспокоєння, повідомляє кореспондент «Дня» Валерій КОСТЮКЕВИЧ .

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати