Коротко / УКРАЇНА
У Києві канонізують нових святих
11 липня о 17-й годині вечора у Володимирському кафедральному соборі Української православної церкви Київського патріархату розпочалося звершення особливої — Всенічної — літургії. Мова йде про урочисте богослужіння з чином канонізації, а саме — про прилучення до Лику Святих видатних людей Української церкви. Було канонізовано чотирьох видатних українців, кожен із яких по своєму послужив своєму народу. Це благовірний князь Ярослав Мудрий, князь Костянтин Острозький, митрополит-просвітитель Іов Борецький та Петро Калнишевський — останній кошовий Запорізької Січі. Коротко згадаємо їхні заслуги перед українцями.
Відслужив богослужіння-канонізації Собор єпископів УПЦ КП на чолі з патріархом Філаретом.
1. Ярослав Мудрий (ХI ст.) — син Володимира Святого; об’єднав «під свою руку» майже всі древньоруські землі того часу. Всіляко підтримував в народі та духовенстві грамотність, письменство, а також переклади з візантійських (грецьких) джерел.
2. Костянтин Острозький (ХVI ст.) відомий більш за все тим, що заснував в Острозі першу друкарню (зробив діло Боже), яка вельми сприяла літературній та печатній справі в Південній Русі. Його зусиллями і підтримкою було вперше надруковано слов’янську Біблію. У передмові Князь писав: «Що був спонуканий до цієї справи сучасним станом Церкви, котру з усіх усюдів топчуть вороги й шарпають вовки. А духовної зброї, тобто Слова Божого, у людей немає».
3. Митрополит Київський Іов Борецький (ХVI ст.) заснував, разом із Сагайдачним, Богоявленське братство, яке стало одним із найбільших культурних осередків Києва. Школу Братства пізніше розширив митрополит Петро Могила і вона стала Академією — як і сьогодні.
4. Кошовий Петро Калнишевський (ХVIII ст.) — останній кошовий Запорозької Січі, який під час царювання Катерини II був висланий — за відстоювання козацьких вольностей — у монастир на Білому морі і замурований там у глухому казематі, де він провів майже 30 років і де помер. Клара ГУДЗИК, «День».
Механізм пробного тестування — врегульовано
Український центр якості освіти нормативно врегулював порядок пробного тестування. Це сталося за наполяганням Антимонопольного комітету України, передає «Інтерфакс» із посиланням на прес-службу відомства. Зокрема, було розроблене «Положення про проведення пробної зовнішньої незалежної оцінки навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи середньої освіти», яке було затверджене наказом №479 від 29.05.2008 Міністерства освіти і зареєстроване в Міністерстві юстиції України. Дане положення чітко формулює порядок і організацію надання послуги пробного оцінювання. У документі вказана послуга визначена як добровільне тестування майбутніх абітурієнтів. Причому, результати пробного тестування не використовуються для оцінки навчальних досягнень випускників шкіл.
Крім цього, згаданий документ нормативно закріпив за Українським центром оцінювання якості освіти і його дев’ятьма регіональними підрозділами право надавати платні послуги з проведення пробного оцінювання. Зокрема, центр розробляє тестові завдання, технологію та процедуру проведення пробного тестування і встановлює його терміни, а також реєструє учасників. До того ж, центр забезпечує регіональні центри зошитами з тестовими завданнями та бланками відповідей. Серед багатьох інших повноважень центру — визначення вимог до облаштування пунктів пробного тестування. Зі свого боку, регіональні центри безпосередньо проводять пробні оцінки та роз’яснюють громадськості особливості відповідної процедури.
Дніпропетровці обзавелися своєю символікою Євро-2012
Влада Дніпропетровська затвердила міську емблему футбольного чемпіонату Євро-2012. Конкурс на її створення був оголошений ще в лютому й проводився у декілька етапів. У оцінці результатів важливу роль відіграла громадська думка городян — більше двох тисяч дніпропетровців голосували за допомогою мережі інтернет та смс-голосування. Головний підсумок підбила конкурсна комісія з 25 осіб — дизайнерів, художників, футбольних вболівальників та працівників мерії. Спочатку вони відібрали три найбільш відповідних рішення, які допрацьовували на професійному рівні. Ім’я переможця та сама емблема трималися в секреті до останнього моменту. Переможцем конкурсу на кращу емблему Євро-2012 стала дизайн-група «Арбалет», представникам якої міський голова Іван Куліченко вручив головний приз конкурсу — 10 тисяч гривень. Один із авторів емблеми, дизайнер Владислав Годін розповів, що при її створенні він та колеги виходили з того, що й де відбуватиметься. Основні деталі — м’яч та око, які символізують футбольний чемпіонат та його глядачів, а також силуети найбільш «знакових» споруд Дніпропетровська. Колірна гамма спеціально була підібрана яскрава, щоб привертала увагу людей. «Малиновий колір запозичений з герба міста, зелений — це колір футбольного поля», — пояснив дизайнер. Як стверджують представники міськради, міський логотип футбольного чемпіонату буде використовуватися, доки УЄФА не затвердить офіційну емблему Євро-2012. Всі міста Швейцарії та Австрії, які приймали чемпіонат нинішнього року, мали таку символіку. Серед міст України та Польщі — господарів майбутнього чемпіонату, з гордістю підкреслюють у мерії, Дніпропетровськ першим обзавівся своєю емблемою. Вадим РИЖКОВ, «День».
Студенти попрактикуються на розкопках у Чигирині
8 липня розпочався другий етап Всеукраїнської акції «Молодіжні трудові загони». 20 представників Київського трудового загону поїхали до Національного заповідника «Чигирин», повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на прес-службу Міністерства України з питань сім’ї, молоді та спорту. Планується, що юнаки допомагатимуть археологам під час розкопок. Як повідомляють фахівці, на цих територіях збереглися сліди козацької епохи, а також давньоруські вали та скіфські кургани. 18 липня, по закінченню зміни, будуть підведені підсумки «культурних» досліджень на Всеукраїнському фестивалі молодіжних трудових загонів «Ми трудом прославляємо тебе, Україно!». Видатки на оплату проїзду, проживання та харчування представників трудових загонів взяло на себе Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту. За станом на 5 липня 2008 року в Україні діє 786 молодіжних трудових загонів, у яких беруть участь 18, 775 тисяч молодих людей.
Випуск газети №:
№121, (2008)Рубрика
День України