Коротко / УКРАЇНА
Президенту соромно, що сільські діти ходять в туалет на вулицю
Президент України Віктор Ющенко закликає усі політичні сили об'єднатись навколо розвитку системи освіти в Україні. Як передає unian.net, про це він сказав, виступаючи на засіданні вченої ради Чернігівського державного педагогічного університету. Президент підкреслив, що майбутнє будь-якої держави залежить від того , наскільки у неї якісна освіта і наскільки вона використовує і створює високі технології. В. Ющенко вважає, що саме це може ст ати формулою розвитку країни. Як наголосив Президент, країна повинна турбуватись про весь освітній процес — починаючи від сільської школи і закінчуючи вищою. Говорячи про сільську школу, В. Ющенко підкреслив, що йому соромно, що «сьогодні у школі немає теплого туалету». Велику увагу Президент приділив іншим проблемам, які існують у школі, — опалення, капітальний ремонт, будівництво шкіл, комп'ютерне обладнання тощо. Також велику увагу В. Ющенко приділив підвищенню соціального статусу вчителя. «Ми повинні стати єдиними партнерами у цій боротьбі, яку я називаю боротьбою за освіту», — сказав він, додавши, що необхідно повернути шану і соціальний статус вчителю, підвищивши йому зарплату тощо. Говорячи про Болонський процес, Президент наголосив на тому, що, переходячи до цієї системи, не можна відкидати чудові національні традиції української школи. За його словами, потрібно взяти все найкраще, що є в ній. Також у ході своєї промови Президент приділив велику увагу своїм соціальним ініціативам, у тому числі тим, які стосуються вчителів та студентів. При цьому В. Ющенко висловив глибоке переконання, що економічний потенціал, який має Україна, і рівень зростання ВВП свідчать про наявність ресурсів для реалізації його ініціатив у бюджеті 2008 року.
На нових дорогах можуть з'явитися велосипедні доріжки
Комунальна корпорація «Київавтодор» пропонує при будівництві доріг передбачати велосипедні доріжки, повідомляє Інтерфакс-Україна. «До проблем облаштування велосипедних доріжок потрібно підходити зважено, особливо в центральній частині міста, де це можливе лише за умови зменшення тротуарів. Що, своєю чергою, може призвести до ускладнення руху пішоходів», — повідомив генеральний директор КК «Київавтодор» Георгій Глінський. «Тому ми пропонуємо передбачити їх, насамперед, при будівництві нових доріг», — зазначив він.
На кордоні все спокійно
Державна прикордонна служба України не збирається вживати якихось додаткових заходів для посилення охорони державного кордону під час виборчої кампанії та на момент проведення позачергових парламентських виборів у країні. Про це повідомив Інтерфакс-Україна з посиланням на главу держприкордонслужби Миколи Литвина. «Ми як працювали в штатному режимі, так і працюватимемо. І передумов міняти щось немає», — підкреслив він. М. Литвин також зазначив, що ситуація на українському кордоні «стабільна й контрольована», тому немає необхідності вживати надзвичайних заходів. Разом із тим, глава відомства підкреслив, що на випадок виникнення ускладнень на якихось ділянках кордону існують спеціально відпрацьовані плани дій. «Усе залежатиме від обстановки. Якщо на якихось ділянках ситуація ускладнюватиметься, у нас для цього відпрацьований відповідний план, і тоді відповідні керівники прийматимуть відповідні рішення на місцевому рівні», — сказав він.
Велика енергія мініатюр
Жвавий інтерес бібліофілів викликала виставка книжкових мініатюр, розгорнута у читальній залі Старосинявської центральної райбібліотеки. «Приїжджають із Хмельницького, із сусідніх районів на цей вернісаж,» — повідомила для «Дня» співробітниця бібліотеки Ніна Лукачек. Місцевий шанувальник мініатюри Ян Козельський виготовив ці книжечки власними руками за відповідними стандартами і виставив для загального огляду. Слово на крейдяному папері, обрамлене у палітурний матеріал отаким чином, справляє враження і змушує згадати ті часи, коли далеко не вся література була загальнодоступною для читача. Ян Козельський захопився виготовленням книжкових мініатюрiще у 80-х минулого століття. На виставці — твори Михайла Зощенка, Володимира Набокова, Миколи Клюєва, Саші Чорного... Окремий розділ — українська класика: Тарас Шевченко, Іван Франко.., повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Випуск газети №:
№144, (2007)Рубрика
День України