Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

21 серпня, 00:00

Переможці ідеї і рим

Сьогодні у Національному музеї літератури України вітають переможців та призерів одразу двох премій і конкурсів — Четвертого всеукраїнського конкурсу на найкращий публіцистичний твір «Що таке національна ідея та патріотизм» пам’яті Анатолія Єрмака, а також літературної премії імені Бориса Нечерди. І конкурс, і премія засновані Лігою українських меценатів і вручаються вже не вперше. Премію імені Бориса Нечерди традиційно отримують два літератори «за самобутні художні відкриття та утвердження нових напрямків в українській поезії». Цьогорічні лауреати — поети Ольга Слоньовська і Петро Поліщук. «Ольга Слоньовська та Петро Поліщук — справді самобутні поети, які, мовлячи словами Бориса Нечерди, мають «закручені рядки», тобто втікають у пошуки від гладкопису і ризику зоднаковіння, — коментує творчість цьогорічних переможців голова журі премії Михайло Слабошпицький, — цікава закономірність: лауреати премії імені Бориса Нечерди Анатолій Кичинський і Василь Слапчук стали потім лауреатами Національної премії імені Тараса Шевченка». Ольга Слоньовська — член Національної спілки письменників України, доцент Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, співавторка трьох підручників, авторка дев’яти посібників з української літератури, численних наукових публікацій і чотирьох художніх книг. Премію ж поетесі принесла книга лірики «Джоконда». Другий переможець — Петро Поліщук — автор поетичних збірок «Оглянься», «День як день», «Любосвіт», «Оддячиться колись», лауреат премії імені Василя Симоненка «Берег надії». Премію імені Бориса Нечерди поет отримав за свою нову поетичну книжку «Май… Софіївка… Жасмин...».

Всеукраїнський конкурс на кращий публіцистичний твір «Що таке національна ідея та патріотизм» присвячений пам’яті депутата Верховної Ради Анатолія Єрмака. Лауреатами конкурсу стали рівненчанки Орися Саливанюк (1 місце), Лідія Саливанюк (2 місце), Юрій Чорнописький з Чернівців (2 місце), Іван Костенко з Черкаського національного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького (2 місце), Василь Хильченко з Київського національного університету ім. Т.Шевченка (2 місце). «Бронзу» отримали Михайло Зубков з Одеської області та Дмитро Ковальчук з Київської області.

У парламент проходять шість політичних сил. Сьогодні...

Партія регіонів, Блок Юлій Тимошенко, Блок «Наша Україна — Народна самооборона», Комуністична партія, Блок Литвина й Прогресивна соціалістична партія проходять у Верховну Раду згідно з опитуванням Всеукраїнської соціологічної служби. Респондентів запитали за яку політичну партію або блок вони б проголосували, якби вибори Верховної Ради проходили сьогодні. 26,4% опитаних готові проголосувати за ПР, 20% — за БЮТ, 14,9% — за НУ-НС, 5,6% готові підтримати КПУ, 3,9% — Блок Литвина, 3,1% — ПСПУ, 2,8% респондентів проголосували б за СПУ. 7% респондентів відповіли, що голосуватимуть проти всіх. 13% — ще не визначилися. Тим часом, 83,9% опитаних Всеукраїнською соціологічною службою збираються брати участь у виборах Верховної Ради. Дослідження проводилося з 13 по 19 серпня у всіх регіонах. Соціологи опитали 2500 респондентів віком від 18 років. Статистична погрішність не перевищує 2%. Нагадаємо, згідно з іншим опитуванням, тривідсотковий бар’єр подолали б чотири політичні сили — Партія регіонів, Блок Юлій Тимошенко, Блок «Наша Україна — Народна самооборона» і Комуністична партія України, передає Кореспондент .

Проти мера Алушти порушили кримінальну справу

Прокуратура Криму порушила щодо мера Алушти Володимира Щербини кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень із використанням насильства, а також болісних й таких, що ображають особисту гідність потерпілого дій, які призвели до тяжких наслідків. Як повідомили в понеділок агентству «Інтерфакс-Україна» у прес-службі прокуратури автономії та Центрі суспільних зв’язків головного управління МВС України в Криму, міській голова обгрунтовано підозрюється в організації та керівництві знищення майна розважального комплексу «Робінзон», розташованого на центральній набережній Алушти. Вранці 15 серпня група осіб із використанням двох екскалаторів здійснила спробу руйнування будівлі розважального комплексу «Робінзон». Дії погромників дійсно загрожували життю та здоров’ю людей, які перебували у приміщеннях, були направлені на умисне знищення матеріальних цінностей. Внаслідок неправомірних дій було пошкоджено частину центральної стіни, даху, несучі металоконструкції. Міліція змушена була негайно втрутитися в дану ситуацію, покласти край безладдю, встановити оточення. Згідно з висновками експерта-фахівця внаслідок протиправних дій суб’єкту підприємництва було нанесено майновий збиток на суму 118 тис. грн. 17 серпня за даним фактом прокуратурою автономії було порушено карну справу за ч.2 ст. 194 КК України (умисне знищення або пошкодження майна), яку було передано для організації досудового слідства у слідче управління кримської міліції. Однак уже 19 серпня близько 6:30 було здійснено нову спробу зносу розважального комплексу «Робінзон». Група осіб із застосуванням будівельної техніки та за безпосередньою участю алуштинського міського голови здійснила руйнування центральних стін і несучих металоконструкцій, а сам «Робінзон» було підпалено пляшками із запалювальною сумішшю, внаслідок чого будівля розважального комплексу та матеріальні цінності, які знаходилися в ньому, були знищені. Цього ж дня за даним фактом порушено карну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України. Обидві карні справи знаходяться у провадженні слідчого управління ГУМВС України в Криму.

Вулиці відкритих колодязів

Одного ранку на чотирьох вулицях Хмельницького не виявилося жодного каналізаційного люка. Пильні водії об’їжджали, пішоходи обминали відкриті колодязі інженерних споруд і «незлим тихим словом» згадували тих, хто прирік їх на небезпеку. А хтось, кажуть, і не обминув відкритий колодязь... «Передісторія зникнення цих люків повчальна, з якого боку не глянь. Виявилося, що 17-річному із Старокостянтинова батьки дали гроші, аби заплатив за навчання в одному із ВНЗ. Тут, у Хмельницькому, він зустрів двох своїх приятелів, які перейшли в 11-й клас. Хлопці гарно відзначили подію — цей вступ до ВНЗ. Схаменулися аж тоді, коли на навчання нічого не залишилося», — повідомив для «Дня» начальник центру зв’язків із громадськістю управління МВС у Хмельницькій області Віктор Коверзюк. Студент впав у відчай. І тут-таки цих трьох «осінила» ідея. Винайняли в знайомого автомобіль та й «проїхалися» вулицями Майборського, Якіра, Коцюбинського і Матросова... 31 люк здали до пункту приймання вторсировини по 0,8 гривні за кілограм ваги. «До речі, балансова вартість одного люка вагою 50 кілограмів — 430 гривень», — зазначив Віктор Коверзюк. Виручки для розрахунку за навчання не вистачило. Учора міліція затримала трьох юних підозрюваних. Вилучила знаряддя злочину — кувалду і монтування. Одержано щирі зізнання у скоєному. Про те, на якому саме пункті прийняли ці люки, як і про те, де наливали неповнолітнім, інформації немає. Можливо, як кажуть, далі буде, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати