Коротко / УКРАЇНА
Вчора у Києві розпочався фестиваль «Просто так»
Ось уже сім років у Коростені проводиться всеукраїнський фестиваль сучасної літератури «Просто так». Назва фестивалю відображає його суть — адже це не політичний і не комерційний захід. Він має лише одну мету — підвищити інтерес суспільства до літератури та гарного українського слова. Письменник та член журі фестивалю Валерій Нечипоренко розповів, що фестиваль складається із двох частин. «Починаючи з 17 липня усі бажаючі можуть надсилати свої твори для участі у конкурсі, — сказав він. — Після завершення першого етапу журі відбере найкращі з надісланих поштою творів. Хочу зазначити, що усі семеро членів журі, серед яких письменники Василь Шкляр, журналіст і письменник Юрій Луканов — це добровольці, яким не байдужа доля українського слова. Якщо у минулорічному фестивалі кількість учасників вимірювалася десятками, то цього року ця цифра зросте до сотень.» Другий, заключний, етап фестивалю відбудеться восьмого вересня у Коростені. Як розповів пан Валерій, під час фінального дійства автори найкращих творів зачитають їх зі сцени самі або запросять для цього акторів. А потім члени журі визначать переможців фестивалю у п’яти номінаціях: проза, поезія, літературна критика, дитяча література, сатира та гумор.
«Оскільки заключна частина фестивалю не зможе вмістити виступи усіх номінантів, тому вперше за результатами громадських обговорень фестиваль доповнить акція «Література свіжого повітря». Учасники цього добровільного триденного заходу зможуть поставити намети на мальовничому березі річки Уж, прочитати свої твори та послухати інших», — розповів міський голова Коростеня Володимир Москаленко.
«Уже зараз, запевняє мер, ми можемо гарантувати переможцю фестивалю нагороду у розмірі п’яти тисяч гривень. Хочу наголосити, що ми проводимо не конкурс, який має значну державну та спонсорську підтримку, а фестиваль. І серед подібних фестивалів в Україні, лише наш має такий призовий фонд. А оскільки укладення спонсорських угод ще триває, то Дирекція фестивалю може збільшити першу премію до десяти тисяч гривень. І ще одна таємниця фестивалю «Просто так» — це анонімний спонсор.» Інна ФІЛІПЕНКО.
Віталія Гайдука нагородили орденом
Президент Віктор Ющенко нагородив президента консорціуму «Індустріальна група» Віталія Гайдука орденом Ярослава Мудрого V ступеня. Відповідний указ Ющенко підписав в середу, повідомляє прес-служба Президента. Як зазначається в указі, Гайдука нагороджено «за значний особистий внесок в розвиток промисловості України, багаторічну сумлінну роботу і суспільно-політичну діяльність». До 12 травня 2007 року Гайдук займав посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони. Сьогодні у Віталія Гайдука — ювілей. Він приймає поздоровлення.
Більшість друкованих ЗМІ в Україні — двомовні
Велика частина друковаих засобів масової інформації в Україні зареєстровані як двомовні, а деякі і як тримовні видання. Про це свідчать статистичні дані Міністерства юстиції України з реєстрації друковання ЗМІ, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Мін’юсту. Зокрема, за інформацією міністерства, із початку 2007 року в Україні було зареєстровано або перереєстровано 1117 періодичних друкаованних видань, із них менше половини одномовних (292 — з українською мовою видання, 192 — російськомовних). Усі інші позиціонували себе як багатомовні видання: 480 — з українською й російською мовами видання, 118 — з українською та іншими мовами видання, 43 — із російською та іншими мовами видання. Крім того, із початку року в Україні були зареєстровані 84 друкаованних ЗМІ, які виходитимуть мовами національних меншин. Усього серед видань всеукраїнського статусу виключно україномовних зареєстровано 4390 періодичних друковання ЗМІ, російськомовних — 2495, англомовних — 35. У змішаній же формі зареєстровано 4389 видань.
Спалені Сьомаки. 64 роки потому
Учора у Сьомаках Старосинявського району на Хмельниччині згадували «криваву неділю». Село спіткала та ж лиха доля, що й Хатинь. «18 липня 1943-го фашисти загнали людей в одну хату і підпалили. Тих, хто сховався у льохах, закидали гранатами. Загубили 184 невинні душі. Ось список жертв: 1870-й, 1886-й, 1879-й... роки народження. А дати народження малолітніх не вказано. Тільки написано: дитина...», — говорить для «Дня» секретар сільської ради Катерина Гурина. Цей скорботний список викарбувано на гранітних плитах біля пам’ятника у центрі Сьомаків. На п’єдесталі — вмираюча жінка і мала дитина. Напередодні «кривавої неділі» через Сьомаки пройшов партизанський загін... «Були дві жінки, яким судилося пережити цю трагедію, та їх у цьому році не стало», — сумно повідомляє секретар сільради. «Немає живих свідків «кривавої неділі», що виступили б на мітингу-реквіємі. А ще торік вони розповідали учасникам скорботних заходів, як чинилася найжахливіша розправа, як потім ховали загиблих у дві братські могили. Натомість звідусіль прийшли і приїхали до села родичі невинно убієнних. «Ще вдосвіта бачила людей із сусідніх Лисановець, Буглаїв, Паньковець», — мовить Катерина Гурина. На цей раз не обминули Сьомаки і представники окремих політичних сил. Скористалися скорботною нагодою, аби нагадати про своїх вождів. Однак у них — інші турботи, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Спортсмени ставали… шахтарями
Співробітники управління Служби безпеки України в Луганській області на початку липня поточного року порушили кримінальну справу за фактом розтрати майна підприємства посадовими особами однієї з луганських шахт. Оперативники встановили, що її керівники, на прохання знайомого тренера з важкої атлетики, призначили на посаду підземного гірника із зарплатою в дві з половиною тисячі гривень свого підопічного, який, як кажуть, подавав певні спортивні надії. У такій необтяжливій іпостасі молода людина майже півтора роки отримувала пристойні гроші «на спорт», у той час як під землю спускалися інші робітники. Як повідомила «Дню» прес-секретар СБУ в Луганській області Юлія Єрьоменко, на жаль, такі випадки у краї не поодинокі. Так, торік правоохоронці виявили факт фіктивного працевлаштування на вугледобувне підприємство в Лисичанську всієї місцевої спортивної команди, в результаті її члени, за рахунок шахтарів, отримували незароблені гроші. Ця кримінальна справа була доведена до суду і винних притягнуто до відповідальності. Факт незаконного працевлаштування розкрили і в 2005 році. Тоді двоє керівників структурного підрозділу державного холдингу «Луганськвугілля» час від часу зараховували на роботу своїх знайомих, а зарплату «липових» гірників просто привласнювали. Зараз їх обох засуджено до п’яти років позбавлення волі, у доход шахти з них були стягнуті всі незаконно отримані кошти, повідомляє Юрій НОЖЕНКО, Луганськ.
Випуск газети №:
№117, (2007)Рубрика
День України