Перейти до основного вмісту

Нафтове родовище, або Черговий теракт

Після затяжних дощів у річках Вінниці з’явились нафтопродукти
30 липня, 00:00

— Вміст нафтопродуктів допустиму норму перевищив у тисячі разів, — каже Олександр Мельник, заступник головного лікаря Вінницької міської санепідстанції.

Зараз водоймищем лише проносяться масні плями. Від нафтопродуктів Тяжилівка очистилась, віднісши їх за течією у Південний Буг. Виток нафтопродуктів, заспокоює головний еколог міста Дмитро Герус, суттєво не вплинув на екологію та якість питної води. Проте люди, що живуть біля Тяжилівки, так не думають. Вони кажуть, що у їхній річці здохла риба, а вздовж річки вигоріла трава і деякі криниці покриті жирними плямами. Нафтопродукти разом з дощем пливли і їхніми городами. Втім, міська санепідстанція якість питної води в районі стихійного лиха досі не перевірила, мотивуючи це тим, що для цього потрібні письмові звернення громадян. До речі, про виток нафтопродуктів контролюючі органи міста теж дізнались із повідомлень тамтешніх жителів. Останні два тижні в районі річки стоїть густий сморід нафтопродуктів. До лікарень з ознаками отруєння нафтопродуктами ще ніхто з вінничан не звертався, але сімейна медсестра Майя Петришина, яка там працює, занепокоєна станом здоров’я своїх пацієнтів. Вона помітила сонливість та інші ознаки різкої зміни самопочуття всіх, хто мешкає поблизу річки Тяжилівки.

Відповідні служби міста звичайно шукають, звідки потекли нафтопродукти, але поки що безуспішно. Версію про те, що це ллється з якоїсь бензозаправки, відкидають. Спростовують і чутки про те, що це наслідки аварії, в якій перекинулась цистерна із мазутом. Начальник відділу по нагляду за об’єктами благоустрою міста Владислав Васильченко, який займається пошуком джерела витоку, допускає, що це міг бути злочин, і не менш серйозний, нiж недавні вибухи у маршрутних таксі. Фахівці, які шукають джерело витоку, схиляються до думки, що нафтопродукти у річку, найiмовiрнiше, принесли підземні води із території одного із запущених заводів. Тяжилівка протікає через промисловий район міста. Коли заводи працювали, то на кожному була своя бензозаправка, тоді цистерни із пальним закопували під землю. Ймовірно, що з часом вони проiржавіли і тепер вимиваються підземними водами. Однак пошуки, пояснив пан Васильченко, ускладнюються тим, що на території заводів зараз працює по кілька нових малих підприємств. Тому ні з кого питати. Зробити остаточні висновки про масштаби заподіяного ніхто не береться. Невідомо скільки ще нафтопродуктів і коли потече. Адже джерело витоку досі не знайшли, а це свідчить про те, що подібні випадки у місті можуть трапитись будь-коли, якщо навіть контролюючі служби не можуть навести у ньому порядку.

До Бугу нафтопродукти Тяжилівкою бігли не вперше. Чи знайшли тоді винного і покарали — ніхто з чиновників сказати не може, посилаючись на те, що це було кілька років тому.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати