Перейти до основного вмісту

Прем'єр шукає точки опори в парламенті та СНД,

бо не довіряє Президенту
09 червня, 00:00

Більш цікавим здається той факт, що днем уряду в ВР завершуються пленарні засідання, а перерва плавно переходить у питання про уряд і його відповідальність, заплановане на 16 червня. За цього заяви про те, що «цей час буде використано для консультацій», можуть свідчити про початок нових «жнив»: не виключено, що багато фракцій сподіваються дещо поправити свій «матеріальний стан» під час переговорного процесу з прем'єром Пустовойтенком, який перманентно стоїть перед загрозою відставки. Щоправда, офіційна версія — не торги, а створення коаліції демократичних сил з метою набрати до 16 червня 226 «проурядових» голосів. Черговою спробою створення нелівої більшості можна вважати появу декларації про співробітництво депутатських груп і фракцій, яку підписали «Батьківщина», Зелені, СДПУ(о), НДП. Пізніше до них приєдналися «Відродження регіонів» і Рух Удовенка. Межу не проведено... Втім, підписати такий папір міг би, напевно, навіть лідер комуністів — настільки його зміст ні до чого не зобов'язує: основна увага — законодавчій роботі. На думку кулуарних експертів, основний сенс цієї ініціативи прем'єра полягає в тому, що його власні існуючі проблеми в оточенні Президента вимагають свідчень успіху внутрішньопарламентської «інтеграції». Іншими словами, неважливо, що саме підписано. Важливо «це» покласти на стіл Президенту зі словами: «Ось, підписали». Ту саму роль, напевно, переслідувало обрання нашого прем'єра на тимчасову посаду голови ради глав уряду СНД. Тепер, коли він став «всех начальников начальник» на теренах Співдружності, вага його в рідній державі повинна підвищитися. Ніби... Проте повідомлення віце-спікера Медведчука про те, що парламент може перенести терміни розгляду урядового питання, сигналізує, що підвішений на гачок уряд може влаштовувати всіх, як об'єкт у більш зручній позі — внаслідок підвищених можливостей переговорної гнучкості. Втім, комуністи — ініціатори питання, проти перенесення його на віддалений період. Хоча після того, як фракція КПУ своїм голосуванням зберегла регламентну норму про «поіменку», заблокувавши, по суті, можливість вільного волевиявлення «полохливих» нелівих фракцій, «антиурядовій» грі КПУ ціна — копійка.

Таким чином, схоже, що у відставці Пустовойтенка не зацікавлений всерйоз ніхто. Принаймні в парламенті. А про Президента та його сценаристів на Банковій — це окрема розмова...

ДО РЕЧI

Учора голова ВР Олександр ТКАЧЕНКО так висловився щодо перспектив створення в парламенті більшості: — Думаю, формування більшості сьогодні недоречне. І ті, хто часто порушує питання про формування більшості в парламенті, спершу повинні внести поправки до закону: передбачити, що більшість має конституційне право формувати уряд. А якщо більшість не має такого права, питається, для чого ця більшість? Щоб хтось нею керував? От якщо ми внесемо (і я в це вірю) поправки до Конституції, після того, безперечно, більшість буде сформована, тому що вона буде конче необхідна. Більшість формуватиме уряд, прийматиме програму, нестиме відповідальність за виконання цієї програми.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати