Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Про перспективу «надзвичайного з’їзду» Партії регіонів

Сергій Ткаченко: «Місцева влада вже веде переговори із сепаратистами, але проукраїнські сили не знають, про що діалог»
16 квітня, 11:18
СЕРГІЙ ТКАЧЕНКО

Сьогодні має відбутися «надзвичайний з’їзд» Партії регіонів, де, як заявили представники ПР, депутати всіх рівнів спробують «систематизувати вимоги громадян Сходу України й пред’явити їх центральній владі». Що це означає?

«День» звернувся до голови правління Донецької обласної організації ВОО «Комітет виборців України» Сергія ТКАЧЕНКА.

— Найгірше, чого можна чекати, — вони спробують легалізувати вимоги сепаратистів у вигляді проведення референдуму, мета якого — федералізація країни тощо. Тобто надати законності вимогам, що зараз висуваються з боку радикально налаштованих груп. Безумовно, все це буде подано як етап порятунку держави, єдності України, що лише ця партія, яка має більшість у регіоні, здатна взяти на себе відповідальність, що це єдиний легітимний орган і т.д.

Як у такому разі варто «читати» слова Колеснікова про те, що Партія регіонів виступає проти федералізації, про що він сказав в інтерв’ю «Дню» (№ 60 від 3 квітня 2014 року)?

— Уся ситуація свідчить про те, що переговори з сепаратистами вже давно ведуться й що вже існують певного роду домовленості, про які ми не знаємо. Тому події розвиваються саме такий чином. Зараз дуже складно конструктивно описати, що відбувається, чому це відбувається, кому це вигідно й коли все це закінчиться. Проте, на моє глибоке переконання, сценарій уже написаний. І місцеві фінансово-промислові еліти з цим сценарієм ознайомлені.

Наразі не обов’язково прямо виступати за федералізацію України. Достатньо відстояти або піти на поводі у сепаратистів щодо проведення референдуму про статус Донецького регіону або статус регіонів Східної України. І в такому разі рішення про федералізацію випливе з самого референдуму. І від цих результатів уже неможливо буде відмовитися. Вони поставлять під загрозу результати виборів президента й навіть саму передвиборну кампанію. І, по суті, ми будемо заручниками цих маніпулятивних домовленостей усередині фінансово-промислового клану, що складається на сьогоднішній день з ПР і сепаратистів.

Процес цих домовленостей закритий і незрозумілий для багатьох жителів. Проукраїнські сили жодним чином не включені в цей процес, а це більшість жителів Донбасу. Таким чином, рішення буде прийнято не на користь більшості.

Наскільки сильні проукраїнські сили в регіоні? Чи готові вони протистояти сепаратистам, елітам і владі?

— На жаль, на сьогоднішній день тут, у регіоні, немає іншої політичної сили, яка веде роботу з населенням і могла б йому надати моральну, емоційну й іншу підтримку. Тому де-факто ПР залишається монополістом у політичному житті Сходу України.

Чому не виникло такої альтернативи, адже запит на неї є?

— З одного боку, громадянське суспільство, яке тут зародилося й розвинулося, не інституалізувалося ні в яку політичну силу. З другого боку, Партія регіонів встановлювала тут монополію десятиліттями, й варто розуміти, що саме без системної роботи навіть упродовж кількох місяців, практично неможливо завоювати довіру й підтримку людей.

Які у вас прогнози щодо мітингу за єдність України, запланованого на четвер?

— Я дуже сподіваюся, що це буде імпульсом всіх патріотичних людей України. Байдуже, які вони мають політичні погляди, головне, вони мають чітке розуміння того, що країна має розвиватися повноцінно. Ці люди впевнені, що Україна має бути єдиною й Донецьк має бути частиною України. Саме ця цінність здатна об’єднати більшу частину населення регіону. І я хотів би, щоб цей імпульс започаткував наш національний визвольний рух проти сепаратистів у Донецькій області й Східній Україні. Ми докладаємо до цього максимум зусиль.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати