Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Столичне «тепло» подорожчає

Підвищення якості послуг ніхто не обіцяє
15 червня, 00:00

Таким чином, підкреслив О. Омельченко, Київ залишається регіоном, у якому тарифи на теполоенергію поки є найнижчими. Однак очевидно, що з 1 липня загальноукраїнський (зараз він становить близько 60 грн. за 1 Гкал) і київські тарифи практично зрівняються. Все це означає, що опалення подорожчає приблизно на 25%. Як сказав «Дню» начальник інформаційно-аналітичного управління Київенерго Олексій Дьомін, необхідність підвищення тарифів назріла вже давно. Оскільки тарифи у столиці довгий час залишалися незмінними, Київенерго працював на збиток. Крім того, за його словами, більшість теплотруб не мінялися вже 22—23 роки, у той час як граничний термін їхньої експлуатації становить 25 років. А підвищення тарифів на паливо погіршило ситуацію. «Так далі працювати не можна було, тому міськадміністрація пішла назустріч нашому клопотанню і підвищила ціни», — відзначив О. Дьомін. За його словами, підвищення тарифів, звичайно ж, насамперед ударить по населенню, причому як прямо, так і опосередковано — підвищенням цін на товари. У той же час такий рівень цін, на думку О. Дьоміна, не дозволяє вийти навіть на собівартість послуг. Схоже, у столичної влади є залізне виправдання систематичним відключенням гарячої води влітку. Коли закінчиться ця «профілактика тепломереж», не зрозуміло.

Разом iз тим мер підкреслив необхідність вживання заходів щодо енергозбереження, зокрема, на його думку, необхідно, щоб теплопостачання будинків здійснювалося автономно — одна котельня на кілька будинків. У даний момент, як повідомили «Дню» в управлінні реформування житлової політики та експлуатації житла Державного комітету будівництва, одна котельня може обслуговувати від кількох будинків до масиву — залежно від потужності. Ініціатива ж київського мера викликала у фахівців Держбуду цілком логічне здивування — якщо у даний момент за котельними вже закріплено певні мікрорайони, навіщо ж будувати нові й підключати до них кілька будинків.

Необхідно також, за словами мера, використати нові теплозберігаючі технології будівництва споруд при облаштуванні стін, вікон і дверей. Що робити при будівництві споруд, київському меру, очевидно, видніше, однак знов- таки незрозуміло, як повинні «утеплитися» мешканці вже споруджених будинків. Адже, як повідомили «Дню» у фірмі «Стерх», оптимальний варіант при установці теплозберігаючого вікна обійдеться клієнту в 30—40 у. о. за квадратний метр. Таким чином, більшості киян (середня зарплата у столиці, за даними Держкомстату, в кінці травня досягла 500 гривень), очевидно, доведеться сподіватися на державні субсидії і власні підробітки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати