Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«У нас достатньо знань та умінь»

Науковці Вінницького національного медичного університету за підтримки колег з інших міст самостійно проведуть ребальзамацію тіла Миколи Пирогова
07 лютого, 11:02
ФОТО X-RAYSTUDY.COM

Для проведення процедури вже створили спеціальну комісію. До її складу увійшли фахівці з медичного університету Вінниці, а також вчені зі Львова, Києва та Сум. Разом з ними працюватимуть фахівці-анатоми, патоморфологи, рентгенологи, хіміки, інженери та консультанти. Підготовка до ребальзамування триватиме чотири місяці, сама процедура — місяць, щонайменше.

Голова комісії зі збереження тіла видатного вченого, ректор Вінницького медичного університету імені Пирогова, професор Василь МОРОЗ коментує: «Наші науковці проведуть ребальзамацію самостійно — упораємося без росіян. Тим більше, що багато з нас уже виконували її. Щоправда, з безпосередньою участю фахівців із Москви, а саме лабораторії Всеросійського інституту лікарських та ароматичних рослин (ВІЛАР). У лабораторії у Вінниці збереглися зразки препаратів, з якими працювали під час останньої ребальзамації (2011 року. — Авт.). Науковці визначили їхній склад і на основі дослідження готові виготовити аналогічні й застосувати під час ребальзамації. Переконаний, що наші спеціалісти справляться й успішно проведуть «омолодження» тіла Миколи Пирогова».

Помер Пирогов 1881 року. Його тіло на прохання дружини забальзамував учень із Петербурга Дмитро Виводцев. Відтоді було проведено дев’ять процедур, до початку 1980-х років ребальзамацію проводили в Москві, куди тіло доправляли спецрейсом. А з 1994 року процедуру здійснюють на території музею.

«Для проведення ребальзамування створена спеціальна лабораторія, яка відповідає всім вимогам і має все необхідне обладнання, — запевняє генеральний директор Національного музею-садиби Миколи Пирогова Петро ГУНЬКО. — Останній ремонт у лабораторії провели 2005 року, перед черговим ребальзамуванням. Зараз вона повністю готова до проведення чергової процедури. Сумнівів у тому, що наші вчені справляться з покладеним завданням, немає, бо серед них є спеціалісти, які не раз допомагали російським фахівцям, і хоч вони не розголошували секретів — наші ребальзамісти досить спостережливі й таки зуміли розгадати методики. Тому довготривалий науковий експеримент — спостереження за тілом Миколи Пирогова — продовжиться. І це наша перемога».

Нагадаємо, 31 січня в. о. міністра охорони здоров’я запитала українців у Facebook, куди краще витратити 200 тисяч гривень: на ліки чи ребaльзaмaцію тіла Пирогова у Вінниці («День» писав про це в матеріалі «Пирогов: зберегти не можна «закопати» №18—19 за 2 — 3 лютого ц. р.). Така заява викликала обурення у громадськості, чи не найбільше серед вінничан. Міський голова Сергій Моргунов запевнив Уляну Супрун, що гроші на процедуру обов’язково знайдуть. Згодом у соцмережі чиновниця написала, що підтримує ініціативу міської влади.

Наразі Вінницька міська рада та Вінницька обласна адміністрація ініціюють проведення позачергових сесій, щоб надати з бюджетів кошти на ребальзамацію тіла Миколи Пирогова.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати